23:56 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Didelis tarpvalstybinis pajėgumas, šaudymo tikslumas, sugebėjimas veikti ten, kur įprastinė karinė technika paprasčiausiai neišgyvena — Rusija ruošiasi įdiegti savaeigį artilerijos įtaisą "Magnolija"

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Šios patrankos bus perduotos Arkties vienetams, atliekantiems misijas ekstremaliomis klimato sąlygomis. Apie naujausius savaeigius ginklus ir kitą unikalią bazių įrangą Arktyje — RIA Novosti autoriaus Nikolajaus Protopopovo medžiagoje.

  Specialūs reikalavimai

  Naujas savaeigis ginklas vienetams, įsikūrusiems Tolimojoje Šiaurėje, tapo žinomas dar 2017 metais. Tada Gynybos ministerija pranešė, kad 120 milimetrų kalibro "Magnolija" bus sumontuota ant dviejų grandžių vikšrinio šarvuočio važiuoklės.

  Prototipams atliekami preliminarūs bandymai, kurie jau parodė, kad įrenginys gali efektyviai judėti nestabiliu dirvožemiu, įskaitant pelkėtas ir snieguotas vietas. O variklis sklandžiai dirba esant labai žemai temperatūrai.

  Projektą parengė Centrinio tyrimų instituto "Burevestnik" specialistai, vykdydami konstrukcinių bandymų "Nabrosok" darbus. Be savaeigių ginklų, planuojama pagaminti visą labai mobilių artilerijos ir minosvaidžių ginklų šeimą ant įvairių važiuoklių, specialiai skirtų karinėms operacijoms Šiaurėje.

  Techninės "Magnolijos" charakteristikos iš dalies buvo atskleistos "Armija-2019" forume. Tai yra 27 tonų vikšrinis šarvuotas visureigis DT-10PM "Vityaz", kurio keliamoji galia didesnė kaip dešimt tonų, su 800 arklio galių dyzeliniu varikliu. Greitis — iki 45 kilometrų per valandą, vandens kliūčių įveikimas — iki šešių kilometrų per valandą. Atstumas be degalų papildymo yra apie 700 kilometrų. Įgulą sudaro keturi žmonės, kovos skyrius yra galinėje dalyje.

  Двухзвенный гусеничный транспортер во время испытаний новых и перспективных образцов вооружения
  Министерство обороны РФ
  Dviejų grandžių vikšrinis transporteris.

  Kombinuotas pusiau automatinis šautuvas sujungia haubicos ir minosvaidžio funkcijas. Jis turi platų amunicijos asortimentą, įskaitant savaeigių ginklų "Nona" sviedinius. Taip pat galima naudoti valdomą "Kitolov-2", skirtą lengvai šarvuotoms transporto priemonėms ir inžinerinėms konstrukcijoms sunaikinti. 

  Šaudmenų rezervas — 80 sviedinių. Ginklas pasiekia taikinius su sprogstamąja suskaidymo amunicija daugiau nei aštuonių kilometrų atstumu, valdomas — iki dešimties. Gaisro greitis yra dešimt šūvių per minutę.

  Arkties "šarvas"

  Pagrindiniai "Magnolijos" uždaviniai yra sunaikinti oro gynybos ir elektroninio karo objektus, raketų paleidimo įrenginius, šarvuočius, įtvirtinimus, desantinius laivus ir priešo jėgą.

  Tačiau perspektyvus savaeigis ginklas toli gražu nėra vienintelis karinės įrangos, sukurtos atšiaurioms Arkties klimato sąlygoms, pavyzdys.
  Pavyzdžiui, oro gynybos daliniams buvo sukurta Arktinės priešlėktuvinių raketų sistemos "Pancir" versija. Ši oro gynybos raketų sistema puikiai pasitvirtino keliuose kariniuose konfliktuose, tačiau Tolimojoje Šiaurėje buvo padaryta keletas reikšmingų pakeitimų.

  "Pancir-SA" kovinė dalis buvo uždėta ant to paties šarvuočio "Vityaz", tačiau priešlėktuvinio kulkosvaidžio atsisakyta, nes esant labai žemai temperatūrai šaudymo iš jo efektyvumas labai sumažėja. Vietoj patrankos buvo pridėti dar šeši raketų paleidimo įrenginiai, kurių nuotolis siekė 20 kilometrų.

  Kita oro gynybos priemonė, turinti padidintą manevringumą, yra oro gynybos sistema "Tor-M2DT", pradėta naudoti praėjusių metų vasarą. Ši technika gali veikti esant žemesnei nei minus 50 laipsnių temperatūrai, judėti labai atšiaurioje vietovėje ir įveikti vandens kliūtis. Kompleksas pagrįstas dviejų grandžių šarvuočiu. Galvos grandinėje yra įgulos gyvybės palaikymo modulis, o paleidimo įrenginys yra gale, antrame modulyje.

  Арктические комплексы ПВО Тор-М2ДТ
  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Arkties oro gynybos kompleksai "Tor-M2DT".

  Taktinės ir techninės charakteristikos sutampa su įprastomis "Tor" savybėmis. Jis smogia visų tipų oro taikiniams: orlaiviams, sraigtasparniams, sparnuotosioms raketoms, valdomai amunicijai ir mažiems bepiločiams orlaiviams iki 16 ir 12 kilometrų aukštyje. Šaudmenys — 16 priešlėktuvinių raketų, paleistų 2,5 sekundės intervalu. Be to, "Tor" veikia "vienos raketos — vieno taikinio" principu, kuris užtikrina didžiausią tikslumą.

  Kovos operacijoms ant žemės Arkties vienetai tiekiami su modernizuotais tankais T-80BVM, taip pat haubicomis, kurių pagrindas — šarvuočiai MT-LB.

  Зенитные ракетно-пушечные комплексы Панцирь-СА
  © Sputnik / Владимир Песня
  Zenitiniai raketų kompleksai "Pancir-SA".

  Pristatymo priemonės

  Arkties grupės personalas taip pat juda specialiai paruošta įranga. Pavyzdžiui, sraigtasparnis "Mi-8AMTSh-VA". Viena iš tokio "aštuoneto" savybių yra tepalų sistemos ir transmisijos agregatų šildymas, varikliai be problemų įsijungia net esant minus 60. Taip pat yra šildomas rotorinio transporto priemonės krovinių skyrius.

  "Arctic Mi-8" skrydžio nuotolis su papildomais degalų bakais viršija 1 400 kilometrų, o orlaivis gali būti ore ilgiau nei septynias valandas.

  Žemėje kariškiai taip pat naudojasi gerai žinomomis vikšrinėmis priemonėmis, tačiau su specialiais vikšrais, kurių slėgis žemėje yra tik 0,28 kilogramo kvadratiniame centimetre, mažesnis nei pėsčiojo.

  Yra sniego ir pelkių transporto priemonių su didžiulėmis itin žemo slėgio padangomis. Jomis kariškiai atlieka reljefo žvalgybą, dėlioja maršrutus, vertina ledo situaciją, lydi karinės technikos kolonas.

  Be to, kareiviai ir pareigūnai keliauja sniego motociklais su šildoma kabina, keturiais ratais varomais sunkvežimiais "Ural" ir KAMAZ bei itin žemai temperatūrai pritaikytais orlaiviais. Kai kuriuose vienetuose jie netgi naudoja šunų ar šiaurės elnių roges — seniausią šarvuotį, galintį pravažiuoti ten, kur įstringa net geriausiai paruošti visureigiai.

  Žinoma, Arkties padaliniai taip pat gauna specialias uniformas. Standartinį drabužių komplektą sudaro apie 20 daiktų. Apranga pasiūta iš daugiasluoksnės medžiagos, labai šilta, lengva ir netrukdo kovotojui judėti.

  Dar šia tema

  Videofaktas: kaip NATO šarvuočiai juda Lietuvos keliais
  Pasienyje su Sirija pastebėti Turkijos šarvuočiai — video
  Kokius šarvuočius gaus Lietuva už 145 milijonus eurų
  Tegai:
  ginklai, Rusija

  Svarbiausios temos