20:26 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)

  Apie kokią vakciną kalbama, nenurodoma, tačiau prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad tai gali būti viena iš trijų šalyje sukurtų vakcinų

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Vladimiras Putinas paskelbė ketinantis pasiskiepyti nuo koronaviruso antradienį, rašo RIA Novosti.

  "Skiepai, žinoma, yra kiekvieno žmogaus savanoriškas pasirinkimas, kiekvieno asmeninis sprendimas <...>. Beje, aš pats ketinu tai padaryti rytoj", — sakė jis.

  Apie kokią vakciną kalbama, nenurodoma, tačiau prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas RIA Novosti sakė, kad tai gali būti viena iš trijų šalyje sukurtų vakcinų.

  Anksčiau Putinas teigė, kad jis nepasiskiepijęs, nes turimos vakcinos nėra skirtos jo amžiaus žmonėms, tačiau jis sakėsi padarysiantis tai kuo greičiau. Ateinantis ruduo buvo įvardytas kaip apytikslė data.

  Rusijoje vakcinos "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "KoviVak" yra įvairiuose bandymų etapuose.

  "Sputnik V" yra pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina nuo koronavirusinės infekcijos. Ji buvo sukurta Gamalėjaus centre tirtos ir patvirtintos žmogaus adenovirusinių vektorių platformos pagrindu. Trečiasis klinikinių tyrimų etapas parodė, kad vakcinos veiksmingumas yra 91,6 %, ji visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų. "Sputnik V" gali būti skiepijamas bet kuris Rusijos gyventojas.

  "EpiVacCorona" yra antroji šalyje registruota vakcina COVID-19 profilaktikai, sukurta Novosibirsko centre "Vector". Vaistas neturi gyvo viruso ir sukuria imunitetą naudodamas dirbtinai susintetintus peptidus. Jis taip pat išsiskiria aukštu saugumo ir efektyvumo laipsniu ir netrukus pasirodys masinėje apyvartoje.

  Trečioji vakcina buvo sukurta Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo centre. "KoviVac" yra pagrįstas "užmuštu" SARS-CoV-2 virusu ir, anot ekspertų, remiantis atliktais bandymais yra efektyvus.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Kaip skiepijasi politikai ir žvaigždės Lietuvoje ir pasaulyje (25)
  Tegai:
  skiepai, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos