10:37 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Senatorius mano, kad Kaliningrado temos ignoravimas iškels klausimą dėl NATO egzistavimo tikslingumo

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pasisakė apie galimas isterijos didinimo Vakaruose dėl "karinės grėsmės", kuri tariamai kyla iš Kaliningrado, priežastis.

  Jo nuomone, JAV ir Šiaurės Atlanto aljansas tai daro siekdami išplėsti savo pajėgas Rytų Europoje.

  "JAV ir NATO turi nuolat palaikyti šią temą, kad pateisintų Baltijos šalių, Lenkijos ir Baltijos jūros pripildymą savo ginkluotosiomis pajėgomis; pritrauktų Suomiją į NATO karines pratybas; taip pat priverstų Švediją, kur yra reikšmingos proatlantinės pajėgos, prisijungti prie aljanso, nepaisant jos neutralaus statuso", — parašė Puškovas Telegram.

  Senatorius mano, kad Kaliningrado temos ignoravimas iškels klausimą dėl NATO egzistavimo tikslingumo.

  "Be tokios reguliarios "analitinės isterijos" ir ją palaikančios žiniasklaidos NATO kaip karinė organizacija praras savo prasmę ir jai teks tik skatinti LGBT asmenų teises", — apibendrino jis.

  Kovo pradžioje buvęs Lenkijos sausumos pajėgų vadas generolas Valdemaras Skšipčakas straipsnyje leidniui "Defence 24" pasiūlė vieną iš galimų scenarijų įvykus karo veiksmams Kaliningrado srityje, dalyvaujant NATO kariams.

  Komentuodamas leidinį, Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas paragino Vakarų analitikus ir politikus nustoti fantazuoti apie tai, "kurie tankai važiuos kokiais tašytų akmenų keliais". Straipsnį jis pavadino "karo pateisinimu ir noru greitai atsidurti akmens amžiuje su lazda rankose".

  Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Piatikopas Lenkijos generolo pareiškimą pavadino nedraugišku ir nešiuolaikišku.

  Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Novikovas pabrėžė, kad Vakarų dėmesys Kaliningrado sričiai jau tampa tendencija, todėl į tai reikia atsižvelgti kuriant nacionalinio saugumo strategiją.

  Tegai:
  Kaliningradas, Rusija, NATO, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos