15:12 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Peskovas pabrėžė, jog Rusijos prezidentas šiuo metu daug daro, kad populiarintų vakciną

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Vladimiras Putinas nėra skiepijimo prieš kameras šalininkas, todėl viešai jis nebus skiepijamas nuo koronaviruso, sakė Rusijos lyderio atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  Jis pažymėjo, kad valstybės vadovas jau dabar daug daro, kad pareklamuotų Rusijos vakcinas, todėl neplanuojama platinti nuotraukų ir vaizdo įrašų.

  "Prezidentas gana didelę savo darbo laiko dalį skiria įvykiams, pokalbiams, susitikimams, susijusiems su vakcinacija, vakcinų gamyba", — RIA Novosti cituoja Kremliaus atstovą.

  Prieš dieną buvo paskelbta, kad antradienį Putinas ketina pasiskiepyti nuo COVID-19. Apie kokį preparatą kalbama, nenurodyta, tai gali būti viena iš rusiškų vakcinų.

  Po injekcijos valstybės vadovas ketina tęsti darbą, patikslino Peskovas.

  Sputnik V
  © Sputnik / Владислав Воднев

  Rusijoje vakcinos "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVak" yra įvairiuose bandymų etapuose.

  "Sputnik V" yra pirmasis pasaulyje koronavirusinės infekcijos profilaktikos preparatas. Jis buvo sukurtas Gamalėjaus centre, remiantis ištirta ir išbandyta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma. Trečiasis klinikinių tyrimų etapas parodė, kad vakcinos veiksmingumas yra 91,6 %, ji visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų.

  "EpiVacCorona" yra antroji šalyje registruota vakcina COVID-19 prevencijai, sukurta Federalinės vartotojų teisių apsaugos ir žmogaus gerovės priežiūros tarnybos Novosibirsko centre "Vektor". Preparatas neturi gyvo viruso ir imunitetas sukuriamas naudojant dirbtinai susintetintus peptidus. Jis taip pat išsiskiria aukštu saugumo ir efektyvumo laipsniu ir netrukus pasirodys apyvartoje.

  Trečioji vakcina buvo sukurta Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo centre. "CoviVac" yra paremta "nužudytu" SARS-CoV-2 virusu ir, anot ekspertų, jau šiuo metu bandymuose su savanoriais rodo efektyvumą.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos