01:50 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos senatorius atkreipė dėmesį į demografines problemas Ukrainoje ir pažymėjo, jog jei Baltijos šalys ilgą laiką gavo ES subsidijas, Kijevas gauna tik vienkartines paramas

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas paspėliojo, kad Ukraina gali išgyventi demografinę krizę, kuri gali būti dar rimtesnė nei Baltijos šalyse.

  Kaip argumentą jis nurodė buvusio Ukrainos socialinės politikos ministro patarėjo Leonido Lebedevo žodžius portale "Ukraina.ru". Valdininkas pasisakė apie gimstamumo sumažėjimą, santuokų skaičiaus sumažėjimą ir smurto šeimoje atvejų padaugėjimą šalyje pernai.

  Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Пресс-служба Совета Федерации РФ

  "Ukraina eina Latvijos ir Lietuvos keliu, kur demografinis klestėjimas buvo sovietmečiu, kai šios respublikos pasiekė maksimalų gyventojų skaičių. O nuo to laiko — per 30 metų — jos prarado apie 30 procentų savo gyventojų (Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 milijono iki 2,78 milijono žmonių, Latvijos — nuo 2,65 milijono iki 1,91 milijono, Pasaulio banko duomenimis)", — parašė Puškovas Telegram.

  Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Baltijos šalys ilgą laiką gavo Europos Sąjungos subsidijas, kuo Kijevas negali pasigirti.

  "Ukraina iš jos (ES — Sputnik) gauna tik vienkartines paramas. Taigi Ukrainos likimas bus dar liūdnesnis", — padarė prielaidą senatorius.

  Anksčiau buvęs Ukrainos ministras pirmininkas Nikolajus Azarovas pareiškė, kad šalyje kasmet "miršta ištisas miestas". Pasak jo, po valstybės perversmo mirčių skaičius padidėjo 155 tūkstančiais žmonių per metus.

  Dar šia tema

  "Karas su Rusija": Puškovas atskleidė Zelenskio klausimo Baidenui esmę
  "Absurdiškas pasirinkimas": Puškovas įvertino Lietuvos planus nepirkti "Sputnik V"
  Puškovas skandalą su "rasistine" matematika JAV pavadino beprotybe
  Puškovas paaiškino, kodėl NATO kelia isteriją dėl Kaliningrado
  Tegai:
  demografinė krizė, Baltijos šalys, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos