06:31 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakarų šalys ne kartą pareiškė, kad jos Rusiją vertina kaip grėsmę. Šiandien Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis RF pavadino "pavojinga kaimyne"

  VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pareiškimus apie Rusiją, patarė užsiimti aljanso šalių problemomis.

  Trečiadienį Stoltenbergas pareiškė, kad Maskva slopina politinius kitaminčius ir didina vidines represijas, taip pat elgiasi agresyviai už savo teritorijos ribų, prisidėdama prie kaimyninių valstybių destabilizavimo.

  "Jos [aljanso problemos — Sputnik] reikalauja neatidėliotinos intervencijos: vakcinacija, krizė, žmogaus teisės NATO šalyse. <...> Kai išspręsite, nedelsdami pradėsime tirti jūsų patirtį. Bet tik sėkmingą", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

  Vakarų šalys ne kartą pareiškė, kad jos Rusiją vertina kaip grėsmę. Šiandien Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis RF pavadino "pavojinga kaimyne".

  Praėjusią savaitę paskelbtoje JK 2030 metų gynybos doktrinoje sakoma apie ketinimą įveikti visus Maskvos keliamus pavojus.

  Šio mėnesio pradžioje JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas savo programos kalboje apie užsienio politiką taip pat įvertino Rusiją kaip "grėsmingą" valstybę.

  Savo ruožtu Kremlius daug kartų pabrėžė, kad stengiasi užmegzti gerus santykius su visais partneriais, tačiau šio tikslo negalima pasiekti pavieniui.

  Dar šia tema

  Energetikos ministerija Astravo AE pavadino "grėsme" Baltijos šalių energetikos rinkai
  Lietuvos prezidentas atėjo į Ukrainos Radą su Astravo AE ir rusofobija
  Londonas nori priversti Rusiją "pajusti tikrąsias savo veiksmų pasekmes"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Marija Zacharova, NATO, Užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija

  Svarbiausios temos