12:40 2021 Balandžio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  "CoviVac" yra vadinamoji viso viruso vakcina. Jos pagrindas yra SARS-CoV-2 virusas, kuris buvo specialiai apdorotas taip, kad prarado infekcines savybes, tačiau tuo pačiu išlaikė gebėjimą sukelti imuninį atsaką

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Rusijos Čiumakovo centre oficialiai pradėta gaminti vakcina "CoviVac", pranešė RIA Novosti.

  EpiVacCorona vakcina
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Pirmosios ampulių partijos įpakavimą paleido Rusijos Federacijos mokslo ir aukštojo mokslo ministras Valerijus Falkovas. Vakcina pagaminta suspensijos formos, skirta leisti į raumenis.

  "Taigi trečioji Rusijos vakcina patenka į apyvartą ir artimiausiu metu pasirodys regionuose", — sakoma ministerijos pranešime spaudai.

  Didžiausia pardavimo kaina yra 4 330 rublių (48 eurai) už dešimt ampulių.

  Čiumakovo centre savanoriams nustatytas antikūnų lygis yra gerai įvertintas ir rudenį planuojama pateikti dokumentus PSO, kad vakcina būtų perkvalifikuota.

  Be to, Falkovas įteikė žinybinius apdovanojimus Čiumakovo centro darbuotojams, dalyvavusiems kuriant ir gaminant trečiąją Rusijos vakciną nuo koronaviruso.

  "Šiandien man ypač malonu įteikti apdovanojimus didelei daliai Čiumakovo centro darbuotojų ir pasveikinti juos už puikius rezultatus. Ir aš norėčiau jums visiems labai padėkoti. Ačiū už jūsų atsidavimą, už gerai koordinuotą darbą", — sakė ministras.

  Pasak jo, dalis Čiumakovo centro darbuotojų taip pat bus nominuoti valstybiniams apdovanojimams.

  "CoviVac" yra vadinamoji viso viruso vakcina. Jos pagrindas yra SARS-CoV-2 virusas, kuris buvo specialiai apdorotas taip, kad prarado infekcines savybes, tačiau tuo pačiu išlaikė gebėjimą sukelti imuninį atsaką.

  Tokiuose preparatuose yra visas viruso dalelės baltymų rinkinys, todėl tikimasi, kad imuninis atsakas bus pilnas. Anksčiau buvo pranešta, kad "CoviVac" pagrindas — padermė, paimta iš vieno Maskvos Komunarkos ligoninės pacientų.

  Rusijoje "CoviVac" registracija įvyko vasario mėnesį, o iki metų pabaigos planuojama pagaminti mažiausiai dešimt milijonų dozių.

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Dar šia tema

  ES komisaras teigia, kad Europai nereikia "Sputnik V" vakcinos
  Puolė ant ambrazūros. Lietuvos valdžia gelbsti "AstraZeneca" vakcinos reputaciją 
  Šimašius apie situaciją Vilniuje: duokite daugiau vakcinų
  Tegai:
  vakcina, Rusija

  Svarbiausios temos