11:19 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Į Rusijos uostą tiekiamas AI-92 benzinas. Naftos produktai tiekiami iš Mozyriaus naftos perdirbimo gamyklos

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Per mėnesį per Ust Lugos uostą planuojama perkrauti 35–37 tūkstančius tonų benzino iš Baltarusijos, ONT eteryje pareiškė "Portenergo" bendrovės vyriausiasis inžinierius Romanas Gafijatulinas. 

  "Mes jau pakrovėme du laivus, du laivai jau buvo išsiųsti vartotojui, šiandien kraunamas trečiasis laivas. Šiuo metu planuojama perkrauti po vieną laivą per mėnesį — jei kalbėtume apie tonažą, tai nuo 35 iki 37 tūkstančių tonų per mėnesį", — sakė jis.

  Anot jo, įmonei svarbu suprasti, kad tie naftos produktai, kurie tiekiami perdirbti ir vėliau bus išsiųsti vartotojams, atitinka techninius reikalavimus, kuriems yra skirta įranga.

  Gafijatulinas pridūrė, kad į Rusijos uostą tiekiamas AI-92 benzinas. Naftos produktai tiekiami iš Mozyriaus naftos perdirbimo gamyklos.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių uostų klausimas Baltarusijoje iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su situacija po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Rusija ir Baltarusija vasario 19 dieną pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl Baltarusijos naftos produktų perkrovimo eksportui per Rusijos Federacijos jūrų uostus. Šiame dokumente numatyta, kad Baltarusijos įmonės 2021–2023 m. Rusijos jūrų uostuose Baltijos jūroje perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių.

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pareiškė, kad Lietuva dabar nepriklauso ne tik nuo Baltarusijos naftos produktų, bet ir nuo Baltarusijos pinigų, kuriuos davė šis tranzitas. Jo nuomone, jei Vilnius tęs šią politiką, jis taip pat praras Baltarusijos kalio trąšų ir kitų produktų, perkraunamų per Klaipėdos uostą, tranzitą.

  Dar šia tema

  Apsieis be Lietuvos: per Ust Lugos–Baltijsko liniją išsiųsta anglies siunta
  Ekspertas pranašauja Lietuvos uosto žlugimą dėl baltarusiškų krovinių praradimo
  Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
  Lietuva pralaimėjo: "Belneftechim" pripažino Rusijos tranzito sąlygas palankiomis
  Mušk savus, kad svetimi bijotų. Lietuva sanatorijos sąskaita testuoja "demokratiją"
  Tegai:
  Baltarusija, Ust Luga, Rusija

  Svarbiausios temos