00:58 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  "EpiVacCorona" — antrasis Rusijoje registruotas preparatas, skirtas COVID-19 infekcijos prevencijai

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "EpiVacCorona" sudaro trigubą imuninę apsaugą, pranešė "Rospotrebnadzor". Duomenys apie preparato veikimo principus skelbiami oficialioje įstaigos svetainėje.

  Antikūnai trukdo S-baltymo SARS-CoV-2 sąveikai su ląstelių receptoriumi — taip susidaro pirmoji apsaugos linija. Antroji — antikūnai, kurie užkerta kelią viruso apvalkalo susiliejimui su ląstelės membrana, vyksta pasipriešinimas viruso prasiskverbimui. Jei patogenas visgi patenka į ląstelę, pradeda veikti trečioji apsaugos linija — aktyvuojasi tokie imuninės sistemos elementai kaip makrofagai, neutrofilai ir natūralūs žudikai. Be antikūno, "EpiVacCorona" taip pat sukelia T ląstelių imuninį atsaką, priduriama pranešime.

  Anksčiau žurnale "Infekcija ir imunitetas" buvo paskelbti vakcinos klinikinių tyrimų pirmojo ir antrojo etapų su 18–60 metų savanoriais rezultatai: praėjus 21 dienai nuo antrosios dozės suleidimo pas visus dalyvius buvo antikūnai.

  "EpiVacCorona" — antrasis (po "Sputnik V") Rusijoje registruotas preparatas, skirtas COVID-19 infekcijos prevencijai. Jame nėra gyvo viruso, o imunitetą sukuria dirbtinai sintetinti peptidai.

  Taip pat Rusijoje yra dar dvi vakcinos nuo COVID-19 — "Sputnik V", ir "CoviVac".

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1835)

  Dar šia tema

  Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną
  Lietuvoje ir toliau auga sergamumas COVID-19
  Vyriausybė patvirtino, kam bus privaloma testuotis dėl COVID-19
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos