14:59 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo vakcinos "Sputnik V" registracijos procedūrą Europoje

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rusijos "Sputnik V" vakcinos paklausa ES eksponentiškai auga, Rusija tikisi, kad EK spekuliacijos dėl centralizuotų pirkimų nebuvimo neturės įtakos vakcinos registracijai Europoje, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Mes atkreipėme dėmesį į daugelio EK atstovų, įskaitant Europos komisaro vidaus rinkai Tjeri Bretono (Thierry Breton), viešą samprotavimą apie tai, kad ES nėra būtinybės centralizuotai pirkti Rusijos preparatą "Sputnik V", — cituoja ją RIA Novosti.

  Ji pažymėjo, kad Europos Komisija vakcinų tiekimo srityje tęsia bendradarbiavimą tik su Vakarų kompanijomis iš ES, JAV ir JK.

  Zacharova prisiminė, kad "Sputnik V" Rusijos sveikatos apsaugos ministerijoje buvo užregistruota praėjusių metų rugpjūtį. Nuo tos pačios akimirkos "suinteresuoti užsienio partneriai buvo pakviesti dalyvauti bendruose vakcinos tyrimuose, susitarti dėl tiekimo parametrų, galimybės aptarti gamybos lokalizaciją".

  Sputnik V vakcina
  © Sputnik / Владислав Воднев

  "Nepaisant to, net ir dabar, kai "Sputnik V" veiksmingumas ir saugumas nekelia abejonių, po to, kai pasaulinė šios vakcinos paklausa auga eksponentiškai, taip pat pačiose ES šalyse, ponas Bretonas kategoriškai atmeta ES poreikį vartoti rusišką preparatą", — sakė Zacharova ir pasvarstė, ar tai ne politizuotas klausimas.

  "Norėtųsi tikėtis, kad toks Europos Komisijos požiūris į "Sputnik V" neturės įtakos Rusijos pateiktos paraiškos registruoti vakciną Europos vaistų agentūroje svarstymo tempui", — sakė ji.

  Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 %, patvirtina duomenys, paskelbti medicinos žurnale "The Lancet". "Sputnik V" yra paremtas patikrinta ir gerai ištirta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma. Vakcinacija vyksta dviem etapais su dviem skirtingais vektoriais, o tai padeda sukurti stipresnį imunitetą, palyginti su vakcinomis, kurioms abiem injekcijoms naudojamas tas pats mechanizmas.

  Europos vaistų agentūra (EVA) nuo kovo 4 dienos atlieka Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" laipsniško tyrimo procedūrą. Po jos rusų preparatas turėtų būti pripažintas Europos rinkoje. Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

  Dar šia tema

  Vokietija nepatvirtino pranešimų apie derybas su EK dėl "Sputnik V"
  Makronas pareiškė apie "naujo tipo pasaulinį karą" dėl vakcinų
  "Rospotrebnadzor" įvardijo tris "EpiVacCorona" vakcinos apsaugos linijas
  Tegai:
  Sputnik V, Marija Zacharova, Rusija, ES

  Svarbiausios temos