19:17 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Eilės nesumažės, kol Lietuva užbaigs darbus. Šiuo metu visi dokumentai tvarkomi rankiniu būdu

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rusijos ir Lietuvos pasienyje, tarptautiniame Kybartų–Černyševskojės patikros punkte, laukia daugiau nei 250 sunkvežimių. Apie tai praneša "Kaliningrad.ru" su nuoroda į vyriausybės spaudos tarnybą.

  "Dėl darbų, kuriuos vykdo Lietuva Kybartuose, pralaidumas sumažėjo iki minimumo. Eilė mūsų pusėje — keturi kilometrai, daugiau nei 250 transporto priemonių. Akivaizdu, kad eilės nemažės tol, kol Lietuva baigs darbus. Todėl vairuotojų prašoma į tai atsižvelgti planuojant savo maršrutus", — rašoma pranešime.

  Dėl gedimo Lietuvos muitinės administracijos IT sistemose kebli situacija susidarė ir Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kur eilės didėja jau keturias dienas. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija ("Linava") teigė, kad verslas susiduria su didžiuliais sunkumais dėl kelių sugedusių serverių, o Finansų ministerija net nebando išspręsti šios kritinės problemos. Asociacijos teigimu, IT sistemų atkūrimo darbų pabaiga nusikelia į pirmadienį.

  Asociacijos vadovo teigimu, tai — precedento neturintis atvejis. Dar nėra buvę, kad tiek ilgai nepavyktų pataisyti IT sistemų.

  Šiuo metu visi dokumentai buvo tvarkomi rankiniu būdu.

  Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje periodiškai susidaro sunkvežimių eilės, dažniausiai savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip pat sunki situacija susidaro, jei įvyksta techniniai gedimai Lietuvoje. Be to, Lietuvos punktai yra itin apkrauti, nes sunkvežimių vairuotojai bando sutaupyti degalų.

  Dar šia tema

  "Linava": dėl ydingos tvarkos Lietuvos vežėjai praranda milijonus
  Abipus sienos tarp Lietuvos ir Baltarusijos susidarė apie 2300 sunkvežimių eilė
  Laukia aštuonias valandas: sunkvežimių eilės Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje auga
  Tegai:
  Linava, eilės pasienyje, pasienis, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos