10:05 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2035
 • RUB91.7527
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijoje kuriamas naujas mini erdvėlaivis — nepilotuojamas civilinis amerikiečių X-37B analogas, skirtas krovinių gabenimui į orbitą ir atgal

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijoje kuriamas naujas mini erdvėlaivis savo dydžiu atitiks amerikiečių erdvėlaivį "X-37B", jo tikslas — bepilotis krovinių gabenimas į orbitą ir jų grąžinimas į Žemę, RIA Novosti pranešė šaltinis raketos ir kosmoso pramonėje.

  "Nevyriausybinės organizacijos "Molnija" kuriamas prietaisas yra nepilotuojamas civilinis amerikiečių X-37B analogas, tai yra, jis turėtų būti sukurtas laikantis tokių pačių dydžių. Jis nėra skirtas pilotuojamiems skrydžiams, bet yra skirtas pristatyti ir grąžinti krovinių iš kosmoso", — paaiškino agentūros pašnekovas.

  Kaip paaiškino šaltinis, tai yra organizacijos "Molnija" — legendinio "Burano" kūrėjo, iniciatyva, skirta komercinei rinkai.

  Erdvėlaivį į orbitą turėtų paleisti "Sojuz" tipo raketos nešėjas.

  Apie tai, kad nevyriausybinė organizacija "Molnija" kuria naują civilin4s paskirties erdvėlaivį tapo žinoma trečiadienį. Bendrovės prognozėmis, kompleksas į kosmosą nuvyks "per atrimiausius penkerius metus".

  Pirmasis kosminis erdvėlaivis buvo sovietinis "Buran". Jis buvo kuriamas plataus užduočių spektro atlikimui ir pervežimams maršrutu Žemė - kosmosas - Žemė. Iš pradžių sukurtas šimtui skrydžių, jis atliko tik vieną 1988 metais. Tada finansavimas buvo nutrauktas ir laivas užkonservuotas.

  Jungtinėse Valstijose nuo 2010 metų sėkmingai eksploatuojamas bendrovės "Boeing" sukurtas slaptas kosminis mini erdvėlaivis "X-37B". Per šį laiką laivas šešis kartus lankėsi kosmose, kur atliko eksperimentus JAV Karinių oro pajėgų interesais. Jų duomenys yra įslaptinti.

  2020 metų rugsėjį savo mini erdvėlaivį išbandė Kinija. Rugsėjo 4 dieną iš "Jiuquan" kosmodromo naudojant raketą "Čangčeng-2F" į orbitą buvo paleistas aparatas daugkartinio naudojimo technologijoms išbandyti. Po dviejų dienų jis sėkmingai nusileido.

  Dar šia tema

  "Jie puls gauja": Rusija kuria neįprastą ginklą
  Rusijoje manoma, kad JAV neįvertina "Roskosmos" techninio potencialo
  Šaltiniai pasakojo, kuo skirsis antrasis bepilotis "Ochotnik"
  Tegai:
  erdvėlaivis, kosmosas, Rusija

  Svarbiausios temos