11:37 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (370)

  Anot leidinio, Briuseliui netrukus teks vykti į Maskvą "kaip į kanosinį pažeminimą" su prašymu užtikrinti vakcinos tiekimą

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Europos Sąjunga, pralaimėjusi su savo vakcinacijos nuo koronaviruso strategija, turės nusilenkti Rusijai, kad gautų iš jos "Sputnik V". Tokią nuomonę pareiškė Norvegijos leidinys "Resett".

  Skiepijimasis nuo koronaviruso
  © Sputnik / Pavel Lisitsyn

  Kaip pažymėta straipsnyje, "ES apsikvailino kovoje dėl ​​vakcinos dozių". Pirmoji tapo pirmąja, kas užregistravo tokį preparatą, tačiau Briuselis į tai sureagavo "šaltai, be menkiausio entuziazmo". Pasirodė kritinių leidinių apie bandymų trūkumus ir vakcinos "Sputnik V" abejotinumą, kuriuose nebuvo atsižvalgta į Rusijos pirmaujančią vietą pasaulyje vakcinų kūrimo srityje, pažymima leidinyje.

  Kaip rašo "Resett", po to ES strategija vyko ne pagal planą. Vakcinos "Johnson & Johnson" efektyumas buvo mažesnis, nei tikėtasi, taip pat kilo įtarimų, kad "AstraZeneca" sukelia trombozę. Dabar kai kurios Europos šalys į "Sputnik V" žiūri kaip į gelbėjimą.

  Anot leidinio, Briuselis netrukus turės vykti į Maskvą "kaip į kanosinį pažeminimą (epizodas iš viduramžių popiežių kovos su Šventosios Romos imperijos imperatoriais, daugeliu Europos kalbų posakis "eiti į Kanosą" suprantamas kaip pažeminimo, atgailos ar padavimo aktas — Sputnik) su prašymu užtikrinti vakcinos tiekimą.

  Kaip anksčiau pabrėžė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Maskva niekam neprimeta savo vakcinos, tačiau, kai pasigirsta pareiškimų, kad ji Europoje nereikalinga, kyla klausimas, kieno interesus jie palaiko — piliečių ar farmacijos įmonių. "Ir tokie žmonės dar bando mus ko nors išmokyti, dar taiko mums kažkokias sankcijas", — pažymėjo valstybės vadovas.

  Masinė vakcinacija Rusijoje prasidėjo sausio mėnesį. Šalyje jau užregistruotos trys vakcinos nuo koronaviruso. Pirmąją iš jų —"Sputnik V" — sukūrė Gamalėjaus centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu, remdamasis gerai ištirta žmogaus adenoviruso platforma.

  Antroji — "EpiVacCorona" — buvo sukurta Valstybiniame virusologijos ir biotechnologijos mokslo centre "Vektor", remiantis peptidų antigenais. Trečiuoju preparatu, skirtu COVID-19 profilaktikai, tapo Rusijos mokslų akademijos Čumakovo federalinio mokslinio imunobiologinių vaistų tyrimų ir plėtros centro preparatas "CoviVac".

  COVID-19 vakcinų palyginimas
  © Sputnik
  COVID-19 vakcinų palyginimas
  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (370)

  Dar šia tema

  Marijampolės meras pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
  Lukašenka paragino Baltarusijos mokslininkus sukurti geriausią vakciną nuo COVID-19
  SAM papasakojo, kada Lietuvoje gali prasidėti masinė vakcinacija
  Tegai:
  ES, Sputnik V, vakcina, Rusija, Norvegija

  Svarbiausios temos