06:43 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos senatoriaus manymu, JAV neturėtų manyti, kad jos nulems pasaulio darbotvarkę, ir Kinija gali įvesti sankcijas, kurios palies Amerikos didelius projektus ir verslo interesus

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas pakomentavo Kinijos taikomus apribojimus fiziniams asmenims ir įmonėms iš JAV ir Kanados kaip atsaką į vienašališkas Vašingtono ir Otavos sankcijas, įvestas dėl padėties Sindziango Uiguro autonominiame regione.

  Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas
  © Sputnik / Пресс-служба Совета Федерации РФ

  ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė dėl keturių Kinijos piliečių ir vienos organizacijos įtraukimo į sankcijų sąrašą dėl kaltinimų žmogaus teisių pažeidimais, susijusiais su "uigūrų musulmonų mažumos Sindziange" persekiojimu. Vėliau JAV, Kanada ir Britanija taip pat paskelbė sankcijas Kinijai. Kinijos užsienio reikalų ministerija į atsaką jau įvedė sankcijas ES ir Britanijai.

  "Jungtinės Valstijos iš esmės dar nepatyrė atsakomųjų sankcijų iš kitų valstybių pusės, tačiau jos neišvengiamai susidurs su tuo. Kinija sugeba įvesti rimtas atsakomąsias priemones", — savo Telegram kanale parašė Puškovas.

  Pasak jo, šios priemonės galios, kai palies Amerikos didelius projektus ir verslo interesus.  

  "Kita galima priemonė — (JAV prezidento Džo — Sputnik) Baideno diplomatinių iniciatyvų boikotas. JAV neturėtų manyti, kad jos nulems pasaulio darbotvarkę", — pridūrė senatorius.

  Baltieji rūmai
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Kaip anksčiau pabrėžė Kinijos užsienio reikalų ministerija, Vašingtonas ir Otava "turi nutraukti politines manipuliacijas Sindziango klausimu, nustoti bet kokia forma kištis į Kinijos vidaus reikalus ir neeiti toliau klaidingu keliu".

  2018 metų rugpjūtį JTO rasinės diskriminacijos panaikinimo komiteto ekspertai pareiškė, kad iki milijono etninių uigūrų gali būti "perauklėjimo stovyklose" Kinijos Sindziango Uiguro autonominiame regione. Kinijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad ši informacija niekuo nepatvirtinta ir neatitinka tikrovės. Pasak Kinijos valdžios institucijų, su autonomija susijusios problemos yra ne žmogaus teisių laikymosi tema, ne etniniai ar religiniai klausimai, o smurto, terorizmo ir separatizmo klausimai.

  Tegai:
  sankcijos, JAV, Kinija, Rusija

  Svarbiausios temos