07:19 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Karinio jūrų laivyno atstovas papasakojo, ko dėka pasiekiamas povandeninio laivo "Velikij Novgorod" nematomumas ir triukšmo nesukėlimas

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Projekto 636 "Varšavianka" povandeninis laivas "Velikij Novgorod" nematomumas ir triukšmo nesukėlimas pasiekiamas dėl specialios variklio konstrukcijos, televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo elektromechaninio kovinio padalinio vadas Denisas Bairačnis.

  "Mes naudojame ekonomiškos eigos variklį, kuris taip pat valdomas iš penkto skyriaus dėl jo mažesnio energijos suvartojimo, ir jį naudojame po vandeniniu režimu energijos taupymui", — pasakė jis.

  Pasak povandeninio laivo jūreivio, jėgainė yra šeštame skyriuje, o dviejų papildomų veleno linijų pagalba povandeninis laivas gali atlikti posūkio manevrus vietoje.

  "Čia yra dvi papildomos veleno linijos, leidžiančios dirbti įvairiomis kriptimis. Laivas gali apsisukti vietoje, ir mes galime laisvai švartuotis prie krantinės be kažkokių avarijų ar smūgių", — pasakė televizijos kanalo pašnekovas.

  Pirmasis iš 636 projekto dyzelinių ir elektrinių povandeninių laivų, skirtų Ramiojo vandenyno laivynui, serijoje buvo povandeninis laivas "Petropavlovsk-Kamčatskij". Jis, kaip ir antrasis — "Volchov" — jau perduotas laivynui, šiemet jie įvykdys perėjimą iš Sankt Peterburgo į Vladivostoką. 2019 metų pabaigoje buvo pradėti gaminti trečiasis ir ketvirtasis povandeniniai laivai — "Magadan" ir "Ufa".

  Dar šia tema

  Britai išjuokė Rusijos povandeninio laivo sekimą Lamanšo sąsiauryje
  "Valgė gyvus žmones": blakės pakenkė Amerikos povandeninio laivo kovinėms galimybėms
  "Rusija toli nuėjo": JAV atskleidė karių perkėlimo į Arktį tikslą
  NI įvardijo penkis galingiausius Rusijos karinio jūrų laivyno laivus
  Tegai:
  povandeninis laivas, ginklavimasis, Rusija

  Svarbiausios temos