02:36 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta Valstybės Dūmoje, nuo 2014 metų Ukrainos politikai nesuprato, ką reiškia valdyti valstybę, o pusiasalis jiems tapo vidinių intrigų priežastimi

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Ukrainos pastangos susigrąžinti Krymą yra bergždžios ir nesvarbu, kas tai daro — Ministrų kabinetas ar Saugumo taryba, Kijevas nenori pripažinti, kad pusiasalio negalima susigrąžinti, teigė Valstybės Dūmos deputatas Dmitrijus Belikas iš Krymo, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas kritikavo vakar priimtą Krymo okupacijos panaikinimo strategiją ir kaip esminę klaidą įvardijo projekto parengimą perduoti Ukrainos ministrų kabinetui. Pasak jo, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (UNSGT) turėtų tai spręsti.

  Pokalbyje su RIA Novosti Belikas pažymėjo, kad nuo 2014 metų Ukrainos politikai nesuprato, ką reiškia vyriausybė, o Krymas jiems tapo pretekstu vidinėms intrigoms.

  "Maidanas buvo esminė šalies klaida, o ne valdžios perdavimas Ukrainos ministrų kabinetui. Tačiau Klimkinui šio fakto pripažinimas yra nepriimtinas, nes iš tikrųjų jis yra toks pats pučistas, kaip ir Turčinovas bei Jaceniukas. Ir šiandien Pavelas Klimkinas yra politiškai nulis, todėl skambiais pareiškimais bando atgauti šiltą vietą savo kabinete. Ir svarbiausia, kad visi šie "patriotai" nenori pripažinti, jog Krymas nėra "okupuotas" ir nereikia Ukrainos valdžios paslaugų", — sakė Belikas.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį po perversmo Ukrainoje surengto referendumo. Susivienijimą su Rusija palaikė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. 

  Ukraina pusiasalį laiko savo, bet laikinai okupuota teritorija. 

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai sprendimą priėmė demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. 

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos