05:53 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar Vladimirą Putiną įžeidė JAV prezidento Džo Baideno pareiškimas, teigė, kad tai įžeidžiamas pareiškimas ir visiškai beprecedentis

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Jungtinės Valstijos negalės kalbėti su Rusija iš jėgos pozicijos, pareiškė Kremlius.

  "Tai neįmanoma. Amerikiečiai dabar kartoja kaip mantrą, neva, mes su visais kalbėsime iš jėgos pozicijų. Nei Putinas, nei kas nors kitas iš Rusijos vadovybės neleis nei amerikiečiams, nei kam nors kitam taip kalbėti. Tai nepriimtina", — interviu "Argumenty i Fakty" pabrėžė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas galimybę nutraukti diplomatinius santykius su Vašingtonu.

  Kartu jis pažymėjo, kad Maskva mano, jog nepaisant skirtumų, svarbu palaikyti dialogą su JAV. Peskovas kaip pavyzdį pateikė Vladimiro Putino reakciją į naujausias Amerikos valstybių vadovo Džo Baideno nediplomatiškas pastabas. Kovo 17 dieną interviu "ABC News" jis sakė, kad Putinas "atsakys už kišimąsi į rinkimus", taip pat netiesiogiai savo kolegą iš Rusijos pavadino "žudiku".

  Atsakydamas į tai Putinas palinkėjo sveikatos ir pažymėjo, kad "kitų žmonių vertinimas yra tarsi žiūrėjimas į veidrodį". Be to, Rusijos prezidentas pakvietė Baideną tęsti diskusiją gyvai ir paragino neatidėti pokalbio ilgam. Iš Amerikos konkretaus atsakymo nebuvo.

  "Jo (Putino — Sputnik) reakcijos esmė susijusi su iniciatyva dėl pokalbio, į kurią amerikiečiai taip ir neatsakė. Mūsų požiūriu, dabar svarbiausia yra neleisti santykiams smukti žemyn. Ir tiek daug žalos jiems buvo padaryta, juos reikia kažkaip atgaivinti. Todėl turime pradėti kalbėti", — sakė Kremliaus atstovas.

  Peskovas pridūrė, kad atsižvelgiant į "dabartinį beprecedentį dvišalių santykių pablogėjimą" būtų įdomu suprasti, apie ką ir kaip kalba prezidentai.

  "Bet čia juk neįmanoma priimti sprendimo už kitą pusę. Tango šokamas dviese", — pridūrė jis.

  Rusijos ir Amerikos santykiai yra įtempti. 2014 metais jie pablogėjo po perversmo Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. 2016 metais, po JAV prezidento rinkimų, Vašingtonas apkaltino Maskvą kišimusi. Rusija ne kartą neigė visus kaltinimus, tačiau amerikiečiai reguliariai taiko sankcijas Rusijos piliečiams, įmonėms ir ištisiems ekonomikos sektoriams. Naujas paūmėjimas prasidėjo po Baideno pareiškimų žiniasklaidoje, Maskva atšaukė Rusijos ambasadorių Vašingtone konsultacijoms Anatolijų Antonovą.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida papasakojo apie "NATO susiskaldymą" po Baideno žodžių apie Putiną
  Briuselis kovojo — Briuselis gavo. Kodėl Rusija "neturi santykių su ES"
  Puškovas perspėjo apie rimtas Kinijos atsakomąsias sankcijas JAV atžvilgiu
  ES sankcijos: kaip Rusija ir Kinija reaguos į beprecedentį neteisėtumą?
  Tegai:
  Džo Baidenas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos