01:22 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (378)

  "Rosselchoznadzor" mokslininkai toliau tyrinėja, kuriam laikui susiformuoja imunitetas suleidus preparatą

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Rusija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19 gyvūnams "Carnivac-Cov", praneša RIA Novosti su nuoroda į Federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos kontrolės tarnybos ("Rosselchoznadzor") vadovo pavaduotoją Konstantiną Savenkovą.

  Šį preparatą sukūrė "Rosselchoznadzor" pavaldi federalinė valstybės biudžeto įstaiga "Federalinis gyvūnų sveikatos apsaugos centras". Pasak Savenkovo, tai yra pirmoji ir šiuo metu vienintelė pasaulyje vakcina nuo COVID-19 gyvūnams.

  "Carnivac-Cov" klinikiniuose tyrimuose, kurie prasidėjo praėjusių metų spalį, dalyvavo šunys, katės, šiaurinės lapės, audinės, lapės ir kiti gyvūnai. Tyrimų rezultatai leidžia mums padaryti išvadą, kad vakcina yra nekenksminga ir turi didelį imunogeninį aktyvumą, nes visiems paskiepytiems gyvūnams 100 procentų atvejų atsirado antikūnai prieš koronavirusą", — pasakė Savenkovas.

  Dabar "Rosselchoznadzor" mokslininkai toliau tyrinėja, kuriam laikui susiformuoja imunitetas suleidus preparatą. Pasak Savenkovo, šiandien šis rodiklis yra ne mažiau šešių mėnesių.

  "Jau balandžio mėnesį galima pradėti masinę vakcinos gamybą didžiausios šalies Federalinio gyvūnų sveikatos apsaugos centro gyvūnams skirtų vaistų gamybos platformos bazėje", — pridūrė jis.
  Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба правительства Словакии

  "Rosselchoznadzor" vadovo pavaduotojas paaiškino, kad vakcina yra ypač svarbi, nes, kaip pažymėjo Pasaulio gyvūnų sveikatos apsaugos organizacija, kai kurios gyvūnų rūšys yra jautrios koronavirusui, o COVID-19 atvejai buvo užfiksuoti daugelyje šalių. Rusijoje kol kas oficialiai nustatyti du kačių užsikrėtimo koronavirusu faktai: Maskvoje ir Tiumenėje. Pasak Rusijos mokslininkų, naudojant vakciną gyvūnams galima užkirsti kelią viruso mutacijų vystymuisi, kuris dažniausiai pasireiškia perduodant patogeną tarp rūšių.

  "Tuo metu reikėtų pažymėti, kad nėra mokslinių įrodymų apie naujos koronavirusinės infekcijos plitimą iš gyvūnų žmonėms, apie tai ne kartą pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)", — pasakė Savenkovas.

  Be to, jis pabrėžė, kad gyvūnai gali užsikrėsti ir kai kuriomis kitomis koronavirusų šeimos rūšimis, kurios skiriasi nuo COVID-19.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (378)
  Tegai:
  gyvūnai, vakcina, koronavirusas, Rusija

  Svarbiausios temos