05:30 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos ministras paskelbė, kad santykius naikina Briuselis, tačiau Rusija visuomet pasirengusi atkurti bendradarbiavimą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Rusija visada bus pasirengusi atgaivinti santykius su Europos Sąjunga, tačiau nesibels į uždaras duris, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Mes visada būsime pasirengę atgaivinti mūsų santykius, kad jie praktiškai pakiltų iš pelenų, tačiau tam turime suprasti, kuo domisi Europos Sąjunga. Mes nebelsime į uždaras duris", — laidos "Didysis žaidimas" eteryje sakė Lavrovas.

  Pasak ministro, Europos Sąjunga žino apie šį pasirengimą. "Mes visiems sakėme: "Mieli draugai, mieli kolegos, esame tam pasirengę. Suprantame, kad turėsite keletą priešingų idėjų, tačiau jų dar nematome. Kai tik būsite pasiruošę, sėskimės, diskutuokime, ieškokime interesų pusiausvyros", — sakė jis.

  "Šiuo metu mes kaltinami tiesiog atsisakę savo politikos ES kryptimi, todėl nemanau, kad mes pernelyg žvalgomės į šią struktūrą ir keliame jos svarbą. Ji pati lemia jos vietą pasaulyje", — sakė Rusijos URM ministras.

  Pastaruoju metu prieštaravimai tarp Europos Sąjungos ir Rusijos sustiprėjo dėl padėties aplink Aleksejų Navalną. Briuselis įvedė naujas antirusiškas sankcijas. Rusijos užsienio reikalų ministerija jas pavadino "aklaviete ir neteisėtumu" ir pažadėjo atsakyti.

  Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Kremlius įsitikinęs, kad sankcijų politika prieš Maskvą nepasieks savo tikslo.

  Dar šia tema

  Lietuva sugalvojo, kaip uždaryti kelią į Europą Rusijos piliečiams
  Kiečiau nei Grybauskaitė. Nausėda "praranda diplomatinius krantus"
  Valstybės Dūmos vicepirmininkas palygino Europos Sąjungą su TSRS
  Lietuva paragino Slovėniją remti ES politiką santykiuose su Rusija
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, Rusija, ES

  Svarbiausios temos