07:07 2021 Balandžio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)

  Priduriama, kad pandemijos pradžioje mokslininkas sukūrė naują antikūnų atsako į virusinius baltymus nustatymo metodą ir su jo pagalba kartu su vokiečių kolegomis ištyrė sunkios ligos eigos priežastį

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Maskvos valstybinio universiteto Imunologijos katedros mokslininkas Andrejus Kruglovas pasiūlė naują sunkios koronaviruso ligos formos gydymo būdą, praneša RIA Novosti.

  "Kruglovas sukūrė naują antikūnų atsako į virusinius baltymus nustatymo metodą ir su jo pagalba kartu su Vokietijos kolegomis ištyrė sunkios ligos eigos, atsirandančios užkrėsti nauja koronavirusine infekcija, priežastis. Tyrimas siūlo naują būdas gydyti sunkų COVID-19", — sakoma pranešime.

  Paaiškinama, kad literatūroje aktyviai diskutuojama apie citokinų audrą kaip pagrindinę sunkios ligos eigos, atsirandančios pacientams, sergantiems koronaviruso infekcija, priežastis. Tai situacija, kai gaminama per daug uždegimą skatinančių citokinų — peptido molekulių, kurios įspėja žmogaus organizmą apie pavojų. Uždegiminiai citokinai veikia kaip imuninės reakcijos stimuliatorius pašalinant infekcinius patogenus, o tai sukelia pernelyg smurtinį uždegimo ir imunopatologijos aktyvavimą. Tokio per didelio uždegimo blokatorių naudojimas padeda tik nedaugeliui žmonių, sergančių sunkiu COVID-19.

  Priduriama, kad pandemijos pradžioje Kruglovas sukūrė naują antikūnų atsako į virusinius baltymus nustatymo metodą ir su jo pagalba kartu su vokiečių kolegomis ištyrė sunkios ligos eigos priežastį. Paaiškėjo, kad sunkiems pacientams antikūnų atsakas keičiasi, o vėlyvose ligos stadijose ima gamintis virusui nebūdingas imunoglobulinas A (IgA2). Taip yra dėl to, kad esant sunkiai ligos eigai, labai išsiskiria slopinančioji molekulė — citokinas TGF-b1.

  "Šio darbo reikšmė yra ta, kad sunki COVID-19 eiga siejama ne su citokinų audra, o su sudėtingesnio citokinų modelio, įskaitant tuos, kurie turi imunosupresinį aktyvumą, indukcija, slopinanti specifinę organizmo apsaugą nuo viruso Taigi mūsų tyrimas siūlo naują — sunkios COVID-19 formos gydymo būdą blokuojant TGFb1", — sakė Kruglovo spaudos tarnyba.

  Per balandžio 2 dieną Rusijoje buvo užregistruoti 8792 teigiami COVID testai. Bendras SARS-CoV-2 koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje viršija 4,5 milijono, iš jų 99 633 mirė, 4 186 251 pasveiko.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
  Tegai:
  gydymas, Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos