09:10 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, kuris suderina rinkimų ir referendumų įstatymus su pakeitimais, įtrauktais į Konstituciją praėjusią vasarą

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuris suteikia jam teisę pretenduoti eiti prezidento pareigas dar dvi kadencijas.

  Dokumentas paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

  Įstatymą paruošė Valstybės Dūmos Konstitucinių įstatymų komiteto pirmininkas Andrejus Klišas, Valstybės Dūmos Valstybės kūrimo ir teisės aktų komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Kontrolės komiteto vadovė Olga Savastjanova.

  Šis dokumentas suderina rinkimų ir referendumų įstatymus su pakeitimais, įtrauktais į Konstituciją praėjusią vasarą.

  Dokumente patikslinama Konstitucijos nuostata, kuri apriboja prezidento buvimą poste dviem kadencijomis — ji netaikoma valstybės vadovui, kuris pakeitimo įsigaliojimo metu ėjo šias pareigas.

  Įstatyme dėl "Rusijos Federacijos prezidento rinkimų" perkelta konstitucinė nuostata, kad Rusijos prezidentu gali būti renkamas ne jaunesnis nei 35 metų asmuo, nuolat gyvenantis Rusijoje ne mažiau nei 25 metus, neturintis ir anksčiau neturėjęs užsienio valstybės pilietybės arba leidimo ar kito dokumento, leidžiančio gyventi užsienyje. Šis reikalavimas dėl užsienio pilietybės neturėjimo netaikomas Rusijos piliečiams, kurie anksčiau turėjo pilietybę valstybės, kuri buvo priimta ar kurios dalis buvo priimta į Rusijos Federaciją. 

  Kitu pakeitimu nustatoma Centrinės rinkimų komisijos vadovo amžiaus riba — dabar šias pareigas gali užimti Rusijos pilietis, sulaukęs 30 metų.

  Balsavimas dėl Konstitucijos pataisų vyko nuo 2020 metų birželio 25 dienos iki liepos 1 dienos. Pagrindinio įstatymo pakeitimams pritarė 77,92 proc. rinkėjų. Aktyvumas buvo 67,97 proc.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pakomentavo JAV ir JK planus dislokuoti raketas įvairiose pasaulio vietose
  Britai sukritikavo Vakarų poziciją Ukrainos atžvilgiu
  Paaiškėjo Putino pranešimo Federalinei asamblėjai data
  Žiniasklaida: Merkel, Putinas ir Makronas kalba apie Rusijos vakciną
  Kas skiepija Europą nuo susilpnėjusios nepriklausomybės viruso
  Tegai:
  Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos