20:56 2021 Balandžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1964
 • RUB90.5504
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Ukrainos prezidentas NATO generaliniam sekretoriui pareiškė, jog narystė Šiaurės Atlanto aljanse yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą Donbase

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Ukrainos įstojimas į NATO tik pakenks šaliai, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu aptarė padėties su saugumu Donbase pablogėjimą ir pareiškė, kad narystė Šiaurės Atlanto aljanse yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą.

  "Mes labai abejojame, ar tai padės Ukrainai susidoroti su savo vidine problema. Mūsų požiūriu, tai dar labiau pablogins situaciją. Nes kalbant apie stojimą į NATO, jokiu būdu negalima abstrahuoti žmonių nuomonės", — pažymėjo Kremliaus atstovas.

  Jis priminė, kad milijonams žmonių, kurie gyvena savarankiškai nepriklausomomis pasiskelbusiose Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikose, toks sprendimas yra nepriimtinas.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada 2014 metų gruodį pakeitė du įstatymus, atsisakiusi valstybės, esančios už bloko ribų, statuso. 2016 m. šalies valdžia paskelbė įstojimą į NATO užsienio politikos tikslu.

  2019 metų vasarį Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO. Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO partnerės su išplėstomis galimybėmis statusą. Anksčiau tokį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Jis buvo įvestas 2014 metais siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas anksčiau pareiškė, kad Ukrainai, kad įstotų į aljansą, teks pasiekti daugybę kriterijų, kurių įgyvendinimas užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Dar šia tema

  Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas įvertino šansus grąžinti Donbasą jėga
  Ukrainos diplomatas pasiūlė Rusijai "auksinį tiltą" Donbaso klausimu
  Rados deputatė: Zelenskis keičia strategiją Donbaso atžvilgiu
  Krymo ir Donbaso gyventojai pateikė EŽTT 8000 skundų prieš Ukrainą
  Rusija, Vokietija ir Prancūzija surengs konferenciją Donbaso klausimu
  Tegai:
  Donbasas, Ukraina, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos