04:13 2021 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2007
 • RUB92.0836
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Jau patvirtintas orientacinis šešių užsienio delegacijų atvykimo planas. Vizitai numatomi nuo gegužės iki lapkričio

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Šiemet Kryme ketina apsilankyti šešios užsienio delegacijos, pranešė Krymo parlamento Diplomatijos ir etninių santykių komiteto vadovas Jurijus Gempelis. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Krymo parlamento Diplomatijos ir etninių santykių komiteto posėdį.

  Priešlėktuvinių raketų pulko taktinės pratybos Kryme, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Константин Михальчевский

  "Šiemet vizitus planuoja politinės partijos ir žiniasklaidos priemonės, kultūros ir visuomenės veikėjai iš Norvegijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Estijos, Lietuvos, Armėnijos ir Ukrainos", — pasakė Gempelis.

  Pasak jo, jau patvirtintas orientacinis šešių užsienio delegacijų atvykimo planas. Vizitai numatomi nuo gegužės iki lapkričio.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą jame surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Krymas yra Ukrainos ir "dėl to nėra jokių abejonių".

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".

  Dar šia tema

  Krymo vadovas: Krymas tikrai nekeliaklupsčiaus
  Krymo sugrįžimą Putinas pavadino šalies vidinio stiprinimo rezultatu
  Rusija įvertino buvusio Ukrainos URM ministro pareiškimus dėl Krymo strategijos
  Rusija sureagavo į Ukrainos ir NATO pasirengimą karui dėl Krymo
  Tegai:
  Krymas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos