21:41 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama pranešime, Zelenskis pareiškė, kad šalies įstojimas į aljansą gali baigti konfliktą regione

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Ukrainos narystė NATO kelia didelio masto eskalacijos pietryčiuose grėsmę ir gali sukelti negrįžtamus padarinius Ukrainos valstybingumui, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  Ukrainos karinio laivyno laivai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Taip pat atkreipėme dėmesį į vakar Donbasą aplankiusio Ukrainos prezidento (Vladimiro) Zelenskio pareiškimą, kad šalies įstojimas į NATO tariamai baigs konfliktą regione. Priešingai, tai paskatins plataus masto padėties pietryčiuose eskalavimą ir gali sukelti negrįžtamus padarinius Ukrainos valstybingumui", — sakė ji.

  Paaštrėjus situacijai, Zelenskis ketvirtadienį atvyko į Donbasą aplankyti fronto linijų ir pasikalbėti su kariuomene. Prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė nematantis ryšio tarp Zelenskio kelionės į Donbasą ir situacijos pablogėjimo regione.

  Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pajėgos paskelbė, kad keturi kareiviai žuvo ir dar du buvo sužeisti per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų gyvenvietės. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą. Savo ruožtu nepriklausomomis pasiskelbusios Donecko ir Luhansko liaudies respublikos apkaltino Kijevą paūmėjimu — pagal jų pareiškimus, tai yra saugumo pajėgų provokacijos, o milicija atnaujina ugnį. Taip pat DLR ir LLR paskelbė, kad gyvenvietėse aptikta dešimtys Ukrainos karinės technikos vienetų. 

  Tegai:
  NATO, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos