10:57 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Krymo regiono slavų tautų asamblėjos pirmininko Romano Čegrineco, Krymo gyventojams svarbu, kad ESBO darbuotojai matytų objektyvų vaizdą, kuris formuojasi regione

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Krymo regiono slavų tautų asamblėjos pirmininkas Romanas Čegrinecas pakvietė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misiją aplankyti Krymo regioną, tam, pasak jo, nėra jokių kliūčių, tereikia susitarti dėl vizito formos ir datos su Rusijos užsienio reikalų ministerija, rašo RIA Novosti.

  Čegrinecas antradienį dalyvavo antrame papildomame žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime. Organizatorius yra Švedijos atstovybė ESBO. Susitikimo tema buvo "Demokratinė teisėkūra: dalyvavimo užtikrinimas". Krymo atstovams nebuvo suteikta galimybė kalbėti. Tuo tarpu Ukrainos atstovai savo kalbose teigė apie tariamą Kryme gyvenančių Ukrainos ir Krymo totorių gyventojų teisių pažeidimą.

  "Atėjo laikas ESBO atstovams sukaupti drąsą ir išklausyti Krymą, ar dar geriau — nekreipti dėmesio į Ukrainos krokodilo ašaras ir asmeniškai aplankyti Krymą. Žinau, kad tai opi problema, tačiau ESBO, būdama viršvalstybine ir įtakinga organizacija, galės paprašyti leidimo vizitui, jei to pageidauja, iš oficialios Maskvos, suderinusi vizito formatą ir datas su Rusijos užsienio reikalų ministerija. Vizitui į Krymą nėra jokių kliūčių", — sakė Čegrinecas RIA Novosti.

  Pasak jo, Krymo gyventojams svarbu, kad ESBO darbuotojai matytų objektyvų vaizdą, kuris formuojasi regione.

  "Esu tikras, kad ESBO vis dar yra nepriklausoma nuo politinės padėties organizacija ir yra pasirengusi gauti realius duomenis apie padėtį pusiasalyje. Norint paneigti propagandos mitus, jums tereikia apsilankyti Kryme ir pasikalbėti su pusiasalio gyventojais", — pasakė Čegrinecas.

  Tegai:
  ESBO, Krymas

  Svarbiausios temos