15:26 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama ES ribojamąsias priemones, pažymėjo, kad "ši praktika prieštarauja JT chartijai ir pagrindinėms tarptautinės teisės normoms"

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Visus Rusijos pasiūlymus išspręsti probleminius klausimus su Europos Sąjunga Briuselis nuolat ignoruoja arba atmeta, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama priemones prieš daugelį Europos oficialių struktūrų atstovų.

  Penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje buvo paskelbtas aštuonių ES piliečių, kuriems buvo uždrausta atvykti į Rusiją, sąrašas. Šis žingsnis žengtas reaguojant į ribojamąsias priemones, kurias kovo 2 ir 22 dienomis ES Taryba įvedė šešiems Rusijos piliečiams.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija, komentuodama ES ribojamąsias priemones, pažymėjo, kad "ši praktika prieštarauja JT chartijai ir pagrindinėms tarptautinės teisės normoms".

  "Jas lydi antirusiška isterija, sąmoningai paskleista Vakarų žiniasklaidoje. Tai nėra paremta įrodymais. Visi mūsų pasiūlymai išspręsti bet kokius Rusijos ir ES kylančius probleminius klausimus tiesioginio profesinio dialogo metu yra nuolat ignoruojami arba atmetami. Tokie Europos Sąjungos šalių veiksmai nepalieka abejonių, kad jų tikrasis tikslas yra bet koks mūsų šalies vystymosi suvaržymas, siekis primesti jos vienpusišką "taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką", kuri kenkia tarptautinei teisei", — sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Čekija iš šalies išsiuntė 18 Rusijos ambasados ​​darbuotojų.

  Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų persona non grata, teigdama, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti ir toli gražu neteisingi. Čekijos policija įtraukė į ieškomų sąrašą Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą. Sprogimų bylą tiriantis prokuroras Martinas Malušas vėliau paneigė šio sąrašo informaciją Čekijos žiniasklaidai, nurodydamas, kad atitinkamą orderį anksčiau yra išdavusi JK. Pasak jo, kalbama apie tuos pačius piliečius, kuriuos Didžioji Britanija įtaria dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimu.

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Britanijos valdžia nustatė, kad jie buvo apnuodyti medžiaga A234. Be to, Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija.

  Britanijos valdžia mano, kad Skripaliai galėjo buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga, sukurta pagal Tarybų programą "Novičiok". Maskva pareiškė, kad nei Tarybų Sąjungoje, nei Rusijoje niekada nebuvo cheminio ginklo sukūrimo programos su pavadinimu "Novičiok".

  Kremliaus bokštai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Майшев

  Maskva kategoriškai neigia visus jai reiškiamus kaltinimus. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kaltinti Rusiją prisidėjimu prie "Skripalio bylos" be įrodymų yra nederama ir nepriimtina.

  2018 metų kovo 14 dieną Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei paskelbė išsiuntusi 23 Rusijos diplomatus (daugiau nei trečdalį Rusijos ambasados ​​darbuotojų šalyje) ir įšaldė visus aukšto lygio dvišalius ryšius. Kovo 26 dieną paaiškėjo, kad iš solidarumo su Didžiosios Britanijos valdžia Skripalio byloje JAV nusprendė išsiųsti 60 Rusijos diplomatų ir uždaryti Rusijos generalinį konsulatą Siatle. Iš viso daugiau nei šimtas diplomatų buvo išsiųsti iš JAV, daugelio Europos šalių ir kitų valstybių.

  Dar šia tema

  Kodėl Baidenui reikia išvaryti rusus iš Čekijos?
  Čekija po skandalo įvardijo naują Rusijos ambasados darbuotojų skaičių
  Rusijos URM paragino Čekiją įvardyti Vrbeticos sandėliuose saugomus ginklus
  Vėl "kalti" Petrovas ir Boširovas. Kuo virs Rusijos ir Čekijos santykių pablogėjimas?
  Tegai:
  sankcijos, ES, Rusija

  Svarbiausios temos