22:07 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (126)

  Paskutinėje ESBO nuolatinėje taryboje Rusijos misija atkreipė dėmesį į Rusijos žiniasklaidos — RT, "Sputnik", "RIA Novosti" ir "Baltnews" — persekiojimą daugelyje organizacijos narių: Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, taip pat Prancūzijoje ir Vokietijoje

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Rusijos delegacija sieks nuoseklaus viešo ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimu Teresos Ribeiro atsakymo į faktus, susijusius su Rusijos žiniasklaidos persekiojimo, RIA Novosti sakė Rusijos atstovo ESBO pavaduotojas Maksimas Bujakevičius.

  Paskutinėje ESBO nuolatinėje taryboje Rusijos misija atkreipė dėmesį į Rusijos žiniasklaidos — RT, "Sputnik", "RIA Novosti" ir "Baltnews" — persekiojimą daugelyje organizacijos narių: Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, taip pat Prancūzijoje ir Vokietijoje.

  "Mes dar kartą paraginome žiniasklaidos laisvės atstovą atidžiau ir aktyviau viešai reaguoti į šiuos žiniasklaidos teisių pažeidimo faktus, netylėti ir nesislėpti už kelių bendrų frazių išreiškiant bendrą susirūpinimą. Kalbama apie cenzūros įvedimą ESBO erdvėje", — sakė jis.

  "Mes ir toliau atidžiai stebėsime Rusijos žiniasklaidos apsaugos klausimus, kai pažeidžiamos jų teisės, ir neleisime šių klausimų  nepaisyti tarptautinėse platformose. Mes ir toliau spausime ESBO atstovą žiniasklaidos laisvės klausimais ir sieksime nuoseklaus visuomenės informavimo šioje srityje", — pabrėžė jis.

  Anksčiau latvių žurnalistė Ala Berezovskaja sakė, kad Latvijos valstybės saugumo tarnyba balandžio 14 dieną apklausė penkis žurnalistus, bendradarbiavusius su portalais "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" ir ketina jiems suteikti įtariamųjų statusą. Prieš tai žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenka pranešė, kad du žurnalistai, bendradarbiavę su Rusijos žiniasklaida, buvo iškviesti į Valstybės saugumo tarnybą. Vėliau jis patikslino, kad buvo iškviesti keturi.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus prieš rusakalbius žurnalistus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (126)

  Dar šia tema

  Lenkija pratęsė draudimą atvykti į Šengeno zoną MIA "Rossija segodnia" žurnalistui
  Nupjovė po vieną: žurnalistas pasakojo apie Rusijos laikraščių likimą Latvijoje
  Žurnalistų persekiojimas: Vakarai pavydės Baltijos šalių sėkmės
  "Netoleruotina padėtis": kas užstojo Latvijoje sulaikytus žurnalistus
  Tegai:
  žiniasklaida, Rusija

  Svarbiausios temos