17:50 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  56

  Iki istorinio popiežiaus Pranciškaus atvykimo į Vilnių liko dar penki mėnesiai, o Vilniaus meras jau ruošiasi pontifiko vizitui

  Nuo to, kaip Vilnius pasitiks popiežių, priklauso ne tik Lietuvos sostinės įvaizdis pasaulio visuomenės akyse, bet ir 2019 metais artėjančių merų rinkimų rezultatai. Šimašius svajoja pakartoti savo 2015 metų sėkmę ir pasilikti sostinės vadovo poste dar vienai kadencijai.

  — Rimantai, artėja atostogų metas. Kada ruošiesi išvažiuoti pailsėti?

  — Mes su žmona tradiciškai ruošiamės atostogauti rugsėjo pabaigoje. Tada ir kainos mažesnės, ir vaikai jau išvyksta iš kurortų. Paplūdimiuose tyla ir ramybė. Išvyksime jau po popiežiaus Pranciškaus vizito. Juk mes katalikai ir negalime pralesti Šventojo Tėvo vizito. Dar pamenu Jono Pauliaus II apsilankymą Lietuvoje pirmaisiais mūsų nepriklausomybės metais.

  — Ir aš pamenu. Man net pasisekė atsidurti netoli Aušros vartų, kai popiežius meldėsi.

  — Manau, šį kartą mes taip pat gražiai pasitiksime popiežių. Juolab, kad meras jau ruošiasi vizitui. Juk nuo šio apsilankymo priklauso ir Šimašiaus politinė karjera. Per tris valdymo metus jis nieko ypatingo nepadarė. Tai pripažino net jo bendrapartiečiai, kurie iškėlė Petro Auštrevičiaus kandidatūrą į prezidento postą, o ne Šimašiaus. Nenustebsiu, jei ir į sostinės mero pareigas liberalai siūlys Eugenijų Gentvilą, o ne dabartinį merą. Gentvilas turi daugiau politinės patirties. Ir nors Šimašius buvo konservatrių-liberalų Vyriausybėje teisingumo ministras, bet dabar jis prarado didžiausią savo politinio autoriteto dalį. Be to, Eligijaus Masiulio korupcijos skandalas metė šešėlį ir į Šimašių, kuris kartu su Gintaru Stepanavičiumi ir Petru Auštrevičiumi buvo partijos aukščiausios tarybos narys. Taigi, negalėjo nežinoti, kokie reikaliukai vyksta partijoje.

  — Tiesa, tas skandalas ištepliojo visus liberalus. Dabar jie labai stengiasi ir nori įrodyti visiems savo sąžiningumą ir principingumą. Štai meras turės galimybę paprašyti paties popiežiaus indulgencijos. Visa Lietuvos vadovybė vizito metu bendraus su popiežiumi ir galės gauti jo palaiminimą. O tai daug verta.

  — Na, popiežius bendraus ne tik su politikais ir diplomatais bei garsenybėmis, bet ir su paprastais gyventojais. Tai patvirtino Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, susitikęs su Šimašiumi aptarti Vilniaus pasirengimą šventajam vizitui.

  — Tikėkimes, kad eilės "paprastų tikinčiųjų" ir neįgaliųjų bus sudarytos ne iš švogerių ir politikų giminių, o bus deleguoti parapijomis ir labdaros organizacijomis.

  — Duok Dieve…

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  Tegai:
  oficialus vizitas, popiežius, vizitas, Popiežius Pranciškus, Lietuva

  Svarbiausios temos