08:12 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Lietuva apmirė

  Lietuva apmirė: aukštuomenę sukaustė baimė, liaudį — laukimas

  © Sputnik / Edvinas Mamontovas
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą
  11150

  Teisėjų ir advokatų suėmimas, įtarimų dėl korupcijos pateikimas Druskininkų merui. Kas tai? Visuotinė kova su korumpuota aukštuomene ar savireklamos akcija rinkimų išvakarėse? Žmonės spėlioja ir laukia didžiausio šiuolaikinės Lietuvos istorijos skandalo tęsinio

  — Ką tu, Vyteni, pasakysi apie šią visą istoriją su teisėjų ir advokatų suėmimais?

  — Aš net nežinau, ką pasakyti... Toks jausmas, kad šalyje įvyko tylus perversmas. Bet kas užgrobė valdžią, aš vis dar negaliu suprasti. Juk teismus visada kontroliavo prezidentė, o ne Vyriausybė ir Seimas. Taip, teismų sistema pagal Lietuvos Konstituciją turėtų būti nepriklausoma. Tačiau tam, kad būtų galima suimti Aukščiausiojo Teismo ir Apeliacinio teismo teisėjus dėl kaltinimų kyšininkavimu, būtina turėti ne 100%, o 300% įrodymų. Be to, ko gero, "sučiupti už rankos".

  — Taip... Iš trumpų žiniasklaidos pranešimų kol kas nedaug aiškumo. Štai ir Druskininkų merą Ričardą Malinauską prirėmė prie sienos. Kas kitas? Man atrodo, kad tarp aukščiausios valdžios dabar vyksta tikras karas. Tai tarsi dūzgiantis avilys. Ūžia, bet kas vyksta viduje, mes dar nematome. Kai bičių spiečius išsiverš į išorę, tada mes suprasime, kam ir kodėl toks garsus skandalas buvo reikalingas. Ar šis spiečius blaškysis į kairę ir dešinę, ar skris medų rinkti? Kol kas neaišku.

  — Tai, kad skandalas kilo prieš rinkimus, savaime suprantama. Tai buvo tikėtina. Bet kam visa tai naudinga — senajai nomenklatūrai, kuri 28 metus valdė Lietuvą, ar naujai Vyriausybei, kuriai vadovauja Skvernelis ir Karbauskis? Tai dar neaišku.

  — Pagalvokime logiškai. Visuotinė korupcija yra ne tik teisminėje sistemoje, bet ir visoje Lietuvoje — prisiminkime "MG Baltic" ir liberalų bylą ar "auksinius šaukštus" Gynybos ministerijoje — kokios tai daugelį metų šalį valdžiusios Vyriausybės rezultatas? Ir kas pastaruosius dešimt metų prižiūrėjo ir skyrė teisėjus? Tęsti loginę grandinę?

  — Oi, nereikia! Nes mus ne tik už kalbas, bet ir už mintis, neduok Dieve, gali pasodinti už grotų.

  — O ko tu bijai? Galų gale, mes gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje garantuojama žodžio laisvė ir asmens neliečiamybė!

  — Tu man dar papasakok apie nekaltumo prezumpciją! Šiandien Lietuvoje ne demokratija, o specialiųjų tarnybų ir prezidento užsienio politikos diktatūra. Ne tik atskiri žmonės yra kaltinami dėl grėsmės Šventajam Graliui — nacionaliniam saugumui, bet ir valstybėms! Tik pabandyk šiandien atvirai pareikšti, kad palaikai Rusiją, Baltarusiją ar Kiniją! Būsi tuoj pat prikaltas prie stulpo ir briliantine žaluma tau uždės žymą ant kaktos. O jei ištarsi blogą žodį apie didvyrius "partizanus", jau rytoj atsidursi teisiamųjų suole. Tad geriau tylėk ir laikyk nuolat įjungtą televizorių. Jei LRT parodys baletą "Gulbių ežeras", čiupk lagaminą ir bėk kuo toliau. Bent jau kuriam laikui. Išeik atostogų ir iš užsienio stebėk įvykius Lietuvoje. Taip bus saugiau.

  Tegai:
  advokatas, teisėjai

  Svarbiausios temos