20:59 2019 Spalio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  IKEA

  Miškų mafija

  © Sputnik / Edvinas Mamontovas
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą
  8620

  Žiniasklaidoje pasirodė naujų duomenų, kad didžioji dalis Lietuvos miškų jau yra nedidelės 60 privačių prekybininkų ir įmonių grupės rankose

  O didžiausiu miško savininku tapo švedų koncernas "IKEA". Kam vienam didžiausių baldų gamintojų Europoje prireikė Lietuvos miškų? Apie tai galima tik spėlioti. Matyt, švedai, laikydamiesi savo tautietės Gretos Tunberg nurodymų, išsaugos Lietuvos miškus ateities kartoms.

  — Linai, ar skaitei, kad švedų ir suomių kapitalistai mūsų miškus perka vis sparčiau? Netrukus eilinis Lietuvos gyventojas į mišką ir grybauti nenueis.

  — Tu neteisingai mąstai, Andriau. Netrukus miškų Lietuvoje tiesiog nebus. Pažvelk, kokiais tempais naikinami miškai. Šimtais hektarų! Mano tėvai gyvena už šimto kilometrų nuo sostinės, aš dažnai juos aplankau. Važiuodamas per miškus matau, kaip miško vietoje vis dažniau atsiranda plyni kirtimai. Beje, ar prisimeni, kaip mūsų politikai džiaugėsi, kad į Lietuvą atsikelia Švedijos "IKEA"? Tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė net asmeniškai nuvyko atidaryti pirmojo Lietuvoje "IKEA" prekybos centro. Man jau tada kilo įtarimų, kad švedai atėjo pas mus ne šiaip sau. Pirmiausia buvo pastatytas prekybos centras, vėliau pasirodė gamykla. Iš ko gaminami jų baldai? Teisingai, iš pjuvenų! Štai mūsų miškai ir virsta pjuvenomis švediškiems baldams.

  — Įdomiausia, kad švedai ir suomiai nekerta savo miškų, tik valo krūmokšnius ir paverčia juos pjuvenomis. O vietoj senų ir sergančių medžių iškart sodina naujus. Tačiau švedai perka mūsų Lietuvos miškus, o po to juos išpjauna, užuot išvalę juos nuo sudžiūvusių medžių ir krūmų.

  — Lietuva visada buvo vadinama ežerų, upių ir miškų kraštu. Tačiau netrukus ji taps stepių ir pelkių šalimi! Jau daugelį metų vyriausybė ir Seimas kalba apie miškininkystės reformą. Ką tai reiškia, paprastiems žmonėms jie nesako. Bet, sprendžiant iš to, kad kiekvienais metais miškų plotas mažėja, o pačius miškus perima miškų mafija, kad vėliau sunaikintų, ne viskas su šia reforma vyksta taip sklandžiai.

  — Štai JT švedų mergaitė Greta apgailestavo dėl išmetamųjų dujų, šiltnamio efekto ir ledynų tirpimo, pasakojo apie anglių, naftos ir dujų deginimo žalą. O būtų geriau, jei ji daugiau kalbėtų apie miškų, prisotinančių planetą deguonimi, išsaugojimą.

  — Bet mane stebina kitas dalykas. Žinau, kad parduoti žemę užsieniečiams Lietuvoje yra draudžiama. Tai kodėl užsienio kompanijos šiandien yra didžiausios miško savininkės?

  — Tegul tau tai paaiškina Seimo nariai ir ministrai. Kaip atsitiko, kad skandinavai valdo ne tik mūsų bankų sektorių, bet jau ir miškus? Ir tai nekelia jokio pavojaus mūsų nacionaliniam saugumui?

  Tegai:
  miškas, Lietuva

  Svarbiausios temos