14:51 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą

  Sausio 13-ąją Lietuva vėl paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Vieni šią dieną vadina demokratijos pergale, kiti — tragiška diena Lietuvos istorijoje, kai saujelė buvusių partijos nomenklatūros ir KGB informatorių paprastų žmonių rankomis užgrobė valdžią šalyje

  1991 metų sausio naktimis entuziastai-revoliucionieriai prie laužų saugojo Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, o paskui tie, kurie laimingai gyveno TSRS laikais, uždėjo jiems naštą ant kupros.

  — Mariau, kaip ir visa Lietuva liūdi dėl Sausio 13-osios žuvusiųjų?

  — Aišku, man liūdna ir gaila, tačiau labiausiai mane liūdina tai, kad šviesios mintys, kurias puoselėjome tomis 1991-ųjų sausio naktimis, vėliau buvo išniekintos tų, kurie atėjo į valdžią. Prisimink vardus tų, kas organizavo sąjūdį, nepabūgo KGB represijų ir vedė žmones į gatves. Kur dabar tie žmonės? Daugelis jau ilsisi kape, o kai kuriuos persekiojo ir galiausiai pašalino iš valdžios. Juos tiesiog ištrynė iš istorijos. Liko tik vieno buvusio muzikologijos profesoriaus vardas. Šiandien tik jis ir šlovinamas. Argi vien Landsbergis įvykdė mūsų revoliuciją?

  — Bet jei ne jis, galbūt mums nepavyktų pabėgti iš Sovietų Sąjungos?

  — Tai tu suprask vieną, kad KGB kaip tik jį (Landsbergį) ir įkišo į Sąjūdį, kad vėliau galėtų kontroliuoti kiekvieną žingsnį. Juk yra toks posakis — jei negali užkirsti kelio revoliucijai, imk jai vadovauti. Atidžiai peržvelk viską, kas vėliau nutiko. Landsbergis subūrė aplink save tokius pat nenaudėlius kaip ir jis, susiteršusius bendradarbiavimo su KGB dėme. Ir tada visus tuos metus prastumdavo juos į svarbiausias vietas ministerijose ir departamentuose. Net Prezidentūroje sėdėjo buvusi Aukštosios partinės mokyklos mokytoja.

  — Maištingus dalykus sakai! Už tokius žodžius gali ir kalėjime atsidurti! Tu ne tik žemini gerą dvasinio lyderio vardą, bet ir bandai pasikėsinti į mūsų nacionalinį saugumą! Dar iškvies tave VSD ir atsidursi kalėjime kaip Paleckis. Mūsų prezidentas Gitanas Nausėda buvo teisus, kai inicijavo "prevencinių pokalbių" įstatymo pataisas. Reikia atpažinti tokius laisvamanius ir perauklėti! O gal net reikėtų izoliuoti nuo visuomenės, jei jie nenorės persiauklėti.

  — Tarybinio KGB metodais?

  — Taip, jei teks, tai ir sovietiniais metodais, jei norime išsaugoti mūsų demokratiją ir jos saugumą!

  — Ir tai tu man sakai šiandien? Ar pameni, kaip tu kalbėjai šaltą sausio 13-osios naktį, budėdamas prie Seimo?

  Tegai:
  Lietuva, Lietuvos laisvės gynėjų diena, Sausio 13-osios įvykiai, Sausio 13-oji

  Svarbiausios temos