17:29 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos antirusiška politika užtemdė televizijos ekranus. Lietuvos televizijos kanalai atsisako pirkti programas, TV laidas ir filmus, pagamintus Rusijoje, dėl politinių priežasčių

  Tai teigia televizijos kanalų vadovybė ir pranešimai, kad Rusijos televizijos produkcija keičiama ukrainietiška. Reaguodamas į tai, paprastas žiūrovas tiesiog jungiasi originalius Rusijos kanalus. Kaip mažėja ar didėja Lietuvos kanalų peržiūros, ta pati vadovybė kukliai nutyli.

  — Valdemarai, kokia laimė! Vis rečiau matau Rusijos aktorius ir televizijos žvaigždes televizijos ekrane! Pagaliau mūsų TV kanalų vadovai išlaisvina Lietuvos žiūrovą nuo korupcinės Rusijos propagandos įtakos!

  — Klausau tavęs, Sauliau, ir stebiuosi. Atviros prieigos prie informacijos amžiuje globalius dalykus vertini pagal mūsų televizijos kanalų direktorių politines ataskaitas. Pažiūrėk, kas dabar veda tą pačią "Lietuvos ryto" televiziją. Audrius Siaurusevičius — buvęs Nacionalinio radijo ir televizijos generalinis direktorius! Tai yra — etatinis politikų statytinis. Ir jis visada stovės valstybės interesų sargyboje, net kenkdamas savo vartotojų — žiūrovų interesams. Manau, kad jo atlyginimas taip pat priklauso ne tiek nuo reitingų, kiek nuo "teisingai vykdomos politikos".

  — Bet man asmeniškai tai nesvarbu! Svarbiausia, kad iš televizijos ekrano girdėsiu mažiau rusų kalbos ir daugiau lietuvių ar bent jau ukrainiečių.

  — Ar labai gerai moki ukrainiečių kalbą?

  — Na, nelabai, bet aš ją jau šiek tiek suprantu. Ukrainiečiai man primena lenkus. Taigi vietinės naujienos per televizijos kanalą "TV Polonia" transliuojamos lenkiškai. Laukiu, kada mūsų nacionaliniame kanale pasirodys lietuviškos naujienos ukrainiečių kalba! Laikas pakeisti laidą "Rusų gatvė" LRT į laidą "Banderos prospektas"!

  — Pavargau klausytis tavo kliedesių, Sauliau. Mano televizorius jau seniai prijungtas prie IP-TV, pakuotėje — daugiau nei 300 TV kanalų, įskaitant visus rusiškus. Aš juos žiūriu su malonumu ir džiaugiuosi, kad nepriklausau nuo mūsų televizorių politinio konteksto. Taigi galiu žiūrėti Lietuvos, Rusijos, Ukrainos ir svarbiausius pasaulio kanalus ir pats nuspręsti, kur tiesa, o kur melas. O skambūs televizijos valdininkų pranešimai apie tai, kad jie pradėjo rodyti mažiau rusiškų televizijos produktų, man absoliučiai nieko nereiškia. Ir net jei Lietuvos televizijos kanalai visiškai atsisakys pirkti televizijos laidas ir filmus iš Rusijos, aš to net nepastebėsiu. Ir linkiu maloniai žiūrėti Ukrainos televizijos laidas.

  Tegai:
  televizija, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos