22:59 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (254)

  Pagrindinis šių metų įvykis bus rinkimai į Seimą. Jie nulems valstybės gyvenimą ateinančius ketverius metus. Ir vidaus, ir užsienio politika priklausys nuo to, kas ateis į valdžią

  Tačiau daugelis potencialių rinkėjų, praradę tikėjimą tuo, kad pokyčiai įmanomi į gerąją pusę, visiškai nesiruošia eiti į rinkimus. Tiesa, tada jie verks ir sakys, kad "jie nesirinko šios valdžios". Atsisakydami ateiti prie balsadėžių, jie suteikė teisę rinktis kitiems, tiems, kuriems reikia šios valdžios.

  — Rimantai, ar jau balsavai išankstiniame balsavime? Mes su žmona ką tik atlikome pilietinę pareigą.

  — O aš visai neisiu balsuoti. Kaip sakoma, balsuok nebalsavęs, vis tiek nieko gero nebus. Aš praradau tikėjimą demokratiniais rinkimais. Juk žiūrėk, kai kurie deputatai jau dvidešimt ar trisdešimt metų sėdi Seime. Dabar, jei būtų priėmę įstatymą, ribojantį Seimo narių, taip pat ir prezidento kadencijų skaičių, gal būčiau pagalvojęs apie galimybę eiti į rinkimų apylinkę.

  — Na, tu iškėlei tokį subtilų klausimą, kuris vargu ar kada bus išspręstas teisėkūros lygmeniu. Per šio Seimo kadenciją jie net nesugebėjo priimti klausimo dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121. Norint priimti tokio lygio įstatymo projektą, reikia turėti didžiulę balsų daugumą Seime. Šiuo metu nė viena politinė partija neturi tokio skaičiaus deputatų. Dabar, jei, remiantis spalio 11 ir 25 dienos rinkimų rezultatais, kai kurioms politinėms jėgoms pavyks įgyti reikšmingą pranašumą, tada jie gali pagalvoti apie tokius dalykus kaip politikų kadencijų skaičiaus sumažinimas.

  — Matai, tu pats sutinki, kad radikalūs pokyčiai mūsų politinėje struktūroje yra neįmanomi. Visuomenė yra tokia susiskaldžiusi, kad visiems neįtiksi. Vieniems duok santuoką tarp gėjų, kitiems — krikščioniškas vertybes, kai kurie parlamentarai liaupsina juos maitinančius verslininkus, o kiti pasisako už trumpalaikį socialinį teisingumą. Kartais man net juokinga, kai buvęs bankininkas kalba apie vienodos gerovės valstybės kūrimą, o jo politiniai rėmėjai lobizuoja tų pačių bankų ir didelių įmonių, kurios dosniai remia jų rinkimų kampanijas, interesus.

  — Na, pakeisti valdantįjį elitą nepavyksta, nes tokie žmonės kaip tu nieko nesitiki ir neina balsuoti. Taigi, paaiškėja, kad tas pats elitas balsuoja už save. Taigi, pagalvok apie mano žodžius. Tu dar turi laiko iki spalio 11 dienos.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (254)
  Tegai:
  Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos