17:11 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Nugirstas pokalbis
  Gauti trumpą nuorodą

  Sveikatos apsaugos ministerijoje įsiliepsnojo korupcijos skandalas. Valdantieji ankstesnę ministerijos vadovybę ir Sauliaus Skvernelio vyriausybę kaltina lėšų pasisavinimu per pirmąją karantino bangą praėjusį pavasarį

  Pasak sveikatos apsaugos ministro, jo vadovaujama ministerija nustatė, kad trūksta apsauginių priemonių (akinių, medicininių dangtelių, medicininių kaukių, vienkartinių chalatų, vienkartinių pirštinių) už beveik milijoną eurų iš 24 milijonų pagal sutartis su Kinija.

  — Mariau, kaip tau patinka dar vienas korupcijos skandalas dėl prarastų 20 geležinkelio vagonų apsauginių kaukių, pirštinių ir vienkartinių chalatų, kurie buvo įsigyti iš Kinijos per pirmąją pandemijos bangą?

  — Žinai, Giedriau, man šie kaltinimai buvusiems valdovams nuo dabartinių labiau kvepia politikavimu nei tikrove. Tai nėra pirmas kartas, kai konservatoriai taip nesąžiningai elgiasi — jie meta šešėlį ant tvoros. Ir prisimink, kiek riksmo buvo, kai buvusi vyriausybė ir valdančioji koalicija bandė tirti liberaliųjų konservatorių vyriausybės veiklą 2008–2012 metais!

  — Bet nieko neatskleidė. Arba jie tada susitarė su konservatoriais, kad jie nepaskelbs savo tyrimo dėl pensijų mažinimo naktinės reformos, dviejų komercinių bankų bankroto ir nešvarių naujos atominės elektrinės statybų projektų?

  — Visko gali būti. Bet šie įtarimai dėl asmeninių apsaugos priemonių trūkumo man yra tiesiog juokingi. Prisiminkite baimę, kuri mus užklupo per pirmąją koronaviruso bangą. Tada vienkartinės kaukės buvo parduodamos po penkis eurus už vienetą, o JAV prezidentas Donaldas Trampas net įžūliai supirkinėjo visas partijas kaukių ir pirštinių, už kurias jau buvo sumokėti pinigai. Prisiminkite, kiek šių kaukių, pirštinių ir vienkartinių chalatų buvo išmesta kartu su mirusiųjų kūnais. Taip, vieną kartą uždėjus ligoninėse ir izoliatoriuose, šios apsaugos priemonės buvo deginamos tonomis. Taigi, net stebiuosi, kad iš 24 milijonų įsigytų medžiagų pritrūko tik keturių procentų.

  — Bet tai taip pat nemaža suma. Nesvarbu, kaip, bet beveik milijonas eurų! Ir kažkas turi būti nubaustas už tai.

  — Manau, kad šis Sveikatos apsaugos ministerijos tyrimas yra dar viena politinė provokacija opozicijai įbauginti, kad ji taptų lojalesnė kai kuriais kitais klausimais. Pavyzdžiui, rengiant naują rinkimų teisės aktų reformą dėl tiesioginių merų, o gal net ... Lietuvos prezidento rinkimų. Ir aš manau, kad tarp dabartinių valdančiųjų liberalų konservatorių ir opozicijos "valstiečių" yra tiesiog užkulisinė "kompromituojančių įrodymų kova".

  Tegai:
  korupcija, koronavirusas

  Svarbiausios temos