14:40 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Sienos laikrodis. Archyvinė nuotrauka

  Darbo kodekso projekte numatyti nauji reikalavimai darbdaviui

  © Flickr/ Willi Heidelbach
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pažaidos akmuo: naujas Darbo kodeksas (22)
  15501

  Pagal naują Darbo kodekso redakciją darbuotojai bus privalomai informuojami darbdavio apie viršvalandžius.

  VILNIUS, geg 2 — Sputnik. Ateityje darbdavys bent kartą per mėnesį privalės darbuotoją informuoti apie apskaičiuotą ir jam išmokėtą atlyginimą, taip pat — apie dirbtą laiką. Atskirai turėtų būti nurodyta viršvalandinių darbų trukmė.

  Seimas antradienį, tęsdamas naujojo Darbo kodekso projekto svarstymą, pritarė tokioms nuostatoms. Tai ne galutinis Seimo sprendimas, nes dėl viso Darbo kodekso projekto bus balsuojama vėliau.

  Seimui, trečią savaitę tęsiant Darbo kodekso svarstymą pataisas, jau trečią kartą į protesto akciją susirinko kodeksu nepatenkinta Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

  Seimas po svarstymo jau yra pritaręs, kad ateityje būtų galima dirbti iki 180 viršvalandžių per metus — 60 valandų daugiau nei dabar.

  Seimas jau yra sutikęs, kad už viršvalandinį darbą būtų mokamas ne mažesnis kaip 1,5 atlyginimo dydžio užmokestis. Už viršvalandžius poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal grafiką, ar naktį būtų mokama dvigubai, o švenčių dieną — 2,5 algos. Darbuotojo prašymu, darbo poilsio ar švenčių dienomis ar viršvalandinio darbo laikas galėtų būti pridedamas prie kasmetinių atostogų laiko.

  Be Darbo kodekso, kitą socialinio modelio dalį sudaro Sodros pertvarką numatančių įstatymų pakeitimai, tačiau jų Socialinių reikalų ir darbo komitetas dar nebaigė svarstyti.

  Kol kas Seimas yra apsvarstęs beveik 70 naujojo Darbo kodekso straipsnių iš 260-ies. Iš esmės pritarta visiems Socialinių reikalų ir darbo komiteto siūlymams, kai kuriais iš jų darbdaviai yra nepatenkinti.

  Planuojama, kad naujasis kodeksas bus priimtas iki vasaros ir įsigalios nuo 2017 metų.

  Temos:
  Pažaidos akmuo: naujas Darbo kodeksas (22)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos