11:55 2018 Kovo 20
Vilnius-5°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvoje prasidėjo tarptautynės pratybos Medžiotojas 2016. Nuotraukos iš įvykio vietos

  Prieštankinių padalinių pratybose sužaloti Lietuvos kariai

  © Фото: Министерство обороны Литвы
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Kariuomenės poligone Pabradėje Švenčionių rajone per sprogimą sužaloti du kariai.

  VILNIUS, geg 11 — Sputnik. Prasidėjus prieštankinių padalinių pratyboms "Medžiotojas 2016", du kariai susižalojo vykdydami kovinio šaudymo pratybas su prieštankiniais granatsvaidžiais.

  Pirmadienį Pabradėje esančiame Generolo Silvestro Žukausko poligone prasidėjo prieštankinių padalinių pratybos "Medžiotojas 2016". Jose dvi savaites daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių turėtų treniruotis naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius, — informavo KAM.

  "Šiais metais pratybos pereina į aukštesnį sudėtingumo ir kompleksiškumo lygmenį – šiemet kariai ne tik atliks kovinį šaudymą naudodami prieštankinę ginkluotę, bet tuo pačiu treniruosis šiuos šaudymus vykdyti kartu su pėstininkų manevriniais padaliniais remiami artilerijos ir minosvaidžių ugnies", — teigiama KAM pranešime.

  Du Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai susižalojo vykdydami kovinio šaudymo pratybas su prieštankiniais granatsvaidžiais "Carl Gustaf", — nurodė KAM.

  Kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Tomas Pakalniškis pasakė, kad kariams įvykio vietoje buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba ir jie buvo pristatyti į poligone esantį medicinos punktą.

  "Karių gyvybei pavojus negresia", — pridūrė jis.

  Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai iš Švenčionių ir Vilniaus nusprendė karius gabenti tolimesnei apžiūrai ir gydymui į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas. Kariuomenės vadas generolas Jonas Vytautas Žukas pasakė, jog nelaimingo įvykio priežastis buvo iš granatsvaidžio paleistos granatos priešlaikinis sprogimas — pasak jo, granata sudetonavo vos tik išskridusi. Šiuo metu vykdomas įvykio tyrimas.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos