18:16 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Augustavo kanalas, archyvinė nuotrauka

  Vandens keliu — iš Gardino į Druskininkus

  © Flickr/ Alexxx Malev
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Įvyko vandens kelio Nemuno upe Gardinas-Druskininkai-Alytus-Birštonas-Kaunas atidarymas.

  VILNIUS, geg 13 — Sputnik. Po iškilmingo vandens kelio atidarymo Gardine Lietuvos delegacija laivu "Olga Solomova" išvyko į Druskininkus. Kelionės metu Lietuvos ir Baltarusijos verslo atstovai aptarė laivybos Nemuno upe plėtrą, spręstinus klausimus, su pasieniu susijusias procedūras, bendrus projektus, susipažino su svarbiausiais turizmo objektais visame kelio ruože.

  Nors vandens kelias skirtas tiktai turistams, tačiau planuojama ateityje padaryti jį pilnaverte keleivių susisiekimo priemone. Taip keleiviai galės laisvai nuvykti iš Gardino į Druskininkus ir atgal. Bet tam būtina vystyti infrastruktūrą.

  "Jei viskas bus sėkmingai įgyvendinta, artimiausiu metu turistai galės visapusiškai pasinaudoti nauju maršrutu. Kartu su Baltarusijos puse tikimės pirmiausia vystyti infrastruktūrą: prieplaukas, poilsio vietas", — korespondentui "Grodzienskaja prauda" sakė Valstybinės įstaigos "Nemuno euroregiono Marijampolės biuras" direktorius Gintaras Skamaročius.

  Taip pat būtina išspręsti keletą teisinių klausimų, tačiau, atsižvelgiant į šalių interesus, šis procesas nebus ilgas, pridūrė Skamaročius.

  Šiuo metu Baltarusija, Lietuva ir Lenkija dirba ties dar vienu turistiniu vandens keliu trijų šalių teritorijoje.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos