21:46 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Šeštadienį Radviliškio rajono Burbiškio dvare prasidėjo dvi dienas truksianti 16-oji Tulpių žydėjimo šventė.

  BURBIŠKIS, geg 16 — Sputnik. Jau 16-a metų iš eilės norint pasigrožėti tulpėmis nebūtina traukti į Olandiją, kur plyti margaspalvių gėlių laukai. Radviliškio rajone Burbiškio dvare vykstanti tradicinė Tulpių žydėjimo šventė taip pat sutraukia minias žmonių.

  Šiemetinė šventė išsiskiria tulpių gausa — dvaro kolekcijoje net 440 rūšių ir formų tulpių.

  Burbiškio dvaras garsėja nuostabiu peizažinio tipo parku, užimančiu net 28 ha plotą. Didingi parko vartai, liūtų tiltas, gausu paminklų, skulptūrų. Įspūdingi parką puošiantys tvenkiniai, kuriuose yra 15 salų, turinčių savo vardus ir istorijas.

  Juokaujama, kad Burbiškis mažai kuo nusileidžia Olandijai ne tik tulpių, bet ir tiltų gausa: Burbiškio dvaro parke esančių tvenkinių salos sujungtos net 12 tiltelių!

  Šurmuliuojančioje šventėje poilsiautojai ne tik grožėjosi gamta, bet ir šauniai praleido laiką klausydamiesi menininkų ir muzikantų pasirodymų, dairydamiesi amatininkų mugėje, apžiūrėdami parodas, skanaudami lietuviškų patiekalų.

  Šventei kiek sutrukdė lietus, tačiau žmonės visvien džiaugėsi dalyvavimu joje.

  "Kiekvienais metais atvažiuoju į šią šventę, susirenka ir mano giminės. Tai unikali šventė", — papasakojo Radviliškio rajono gyventojas Romas Plungė.

  Šventę vainikavo spalvingas fejerverkas.

  Svarbiausios temos