07:25 2018 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
  День единства армии и общества

  Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena: portugalų lėktuvai virš Vilniaus

  © День единства армии и общества Вильнюс Литва НАТО
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Vilniuje žiūrėjo NATO lėktuvų sveikinimo skrydį, Varėnos miškuose - nuėjo partizanų takais.

  VILNIUS, geg 16 — Sputnik. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena įvyko su šūkiu "Ateik, sužinok ir išbandyk", — pranešama Lietuvos Krašto apsaugos ministerijoje.

  Vilniuje prie Baltojo tilto išsiskleidė karinis miestelis, kuriame visos Lietuvos kariuomenės pajėgos pristatė moderniausią ginkluotę, techniką ir ekipuotę, papasakojo apie savo kasdienybę ir iššūkius.

  Buvo inscenizuotas Saulės mūšis (įvykęs 1236 metais), kurio metinės kasmet Lietuvoje ir Latvijoje švenčiama kaip Baltų vienybės diena. Taip pat sveikinimo skrydį atliko NATO misiją Lietuvoje vykdantys naikintuvai Fighting Falcon F-16, priklausantys Portugalijos ginkluotosioms pajėgoms.

  "Šiais metais dėmesį sutelkiame savanorystei. Prisimename garbingą, savanoriškos kovos už laisvę pavyzdį ir siekiame, kad savanorystės principas būtų gyvas ir tvarus ir šiandien", — sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

  Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną vyko pėsčiųjų žygis, kurio metu aplankytos kelios Dainavos apygardos partizanų vadavietės ir bunkeriai Varėnos–Merkinės miškuose.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos