10:02 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Kelias. Archyvinė nuotrauka

  "Kauno regiono kelių" vadovai įtariami piktnaudžiavimu

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Dėl įtarimų piktnaudžiavimu sulaikyti "Kauno regiono kelių" vadovas Vidmantas Lisauskas ir dar trys vadovaujančias pareigas einantys įmonės darbuotojai.

  VILNIUS, geg 26 — Sputnik. Apie "Kauno regiono kelių" vadovų sulaikymą pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT). Įtariama, kad įmonei priklausantis turtas galėjo būti neteisėtai naudojamas juridinių asmenų vykdomuose statybos darbuose.

  Iš pranešime spaudai pateikiamų inicialų matyti, kad tarp sulaikytųjų yra direktoriaus pavaduotojas Edmundas Kaučikas. Kiti du sulaikytieji įvardijami kaip įmonės padalinio vadovai V.S. ir T.G., neoficialiomis žiniomis tai įmonės Kėdainių kelių tarnybos viršininkas Vaidas Stravinskas ir inžinierius Tomas Glebavičius.

  Jie dviem paroms sulaikyti trečiadienį, jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

  Vykdant tyrimą taip pat buvo sulaikytas vienos neįvardijamos uždarosios akcinės bendrovės vadovas. Neoficialiomis žiniomis, tai uždaroji akcinė bendrovė "Tauro ženklas", besiverčianti eismo saugumo priemonių įrengimu. V.Lisauskas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai yra deklaravęs, kad šiai bendrovei vadovauja jo sūnus Audrius Lisauskas.

  Įmonių patalpose atliktos kratos, paimti tyrimui svarbūs daiktai ir dokumentai.

  Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius žurnalistams trečiadienį sakė, kad teisėsaugos akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai.

  "Esu davęs nurodymą Kelių direkcijai bendradarbiauti, teikti konkurso medžiagas, kad padėtų išsiaiškinti teisybę", – sakė R.Sinkevičius, kuris tvirtino nežinantis, kokio objekto viešieji pirkimai buvo vykdomi.

  "Jeigu įtarimai yra pagrįsti, žinoma, tie žmonės, kurie dirba vadovaujantį darbą, nedirbs", – sakė ministras.

  Premjeras Algirdas Butkevičius situacijos teigė kol kas komentuoti negalintis.

  "Neturiu informacijos, kai turėsiu informacijos, galėsiu pakomentuoti", — trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Butkevičius.

  Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Įmonę 1995 metais įsteigė Susisiekimo ministerija. Ji atsakinga už Kauno apskrityje esančių valstybinės reikšmės kelių ir jų statinių priežiūrą, eksploataciją ir remontą, jų apskaitą. Įmonė taip pat projektuoja ir stato kelius, gatves, aikšteles, gamina ir parduoda smėlį, žvyrą, asfaltbetonį, nuomoja kelių statybos mechanizmus ir specialios paskirties autotransportą.

  Korupcija liekasi aktualiausia problema dabartinėje Lietuvoje.

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos