11:42 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  138

  Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Algirdas Butkevičius ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius socialiniuose tinkluose sveikina Nepriklausomybės dieną švenčiančią Gruziją.

  VILNIUS, geg 26 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Gruzijos Prezidentą Georgijų Margvelašvilį šalies Nepriklausomybės dienos metinių proga.

  "Lietuva ir ateityje išliks aktyvia Gruzijos stiprių ryšių su partneriais ir sąjungininkais Europos ir transatlantinėje bendruomenėje rėmėja. Linkiu Jūsų šaliai susitelkimo ir vienybės žengiant pasirinktu keliu ir kuriant klestinčią, saugią ir europietišką valstybę", rašoma šalies vadovės sveikinime.

  Oficialiame prezidentės Twitter puslapyje paviešinta nuotrauka su Gruzijos vėliava Vilniaus Arkikatedros aikštėje.

  "Laimingos Nepriklausomybės dienos, Gruzija!"

  Happy Independence Day, #Georgia! გაუმარჯოს საქართველოს! pic.twitter.com/Fe3nfKERfZ

  Premjeras Algirdas Butkevičius šalies Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Gruzijos žmones ir palinkėjo jiems gerovės ir klestėjimo.

  "Sveikiname mūsų gerą draugę! Tikimės, kad gruzinai greitai džiugsis beviziu režimu", rašoma Butkevičiaus twitter puslapyje.

  Užsienio reikalų ministerija taip pat pasveikino Gruziją.

  Sveikiname Gruziją 25-ųjų Nepriklausomybės metinių Proga! paskelbta oficialiame užsienio reikalų ministerijos Facebook puslapyje.

  1 / 4
  Gruzijos vėliava Vilniuje Gruzijos Nepriklausomybės dienos metinių proga

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Twitter pasidalino Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos su Gruzijos vėliava nuotrauka.

  "Štai, kaip mes sveikiname Gruziją su Nepriklausomybės diena!" nurodyta Linkevičiaus twitter puslapyje.

  Šiandien, gegužės 26 dieną, Gruzija švenčia savo Nepriklausomybės dieną.

  Gruzijos vyriausybė 1918 metų gegužės 26-ąją paskelbė šalies nepriklausomybę.

  Pirmoji nepriklausoma Gruzijos Demokratinė Respublika egzistavo trejus metus — iki 1921-ųjų vasario. Nuo 1922 iki 1991 metų Gruzija priklausė Sovietų Sąjungai. Gruzijos nepriklausomybė atkurta 1991-ųjų pavasarį.

  Svarbiausios temos