10:44 2021 Kovo 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  141

  Pagal bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta visuomenės apklausą, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

  VILNIUS, geg 26 — Sputnik. Apie 46% Lietuvos gyventojų visiškai nepritaria pabėgėlių priėmimui,  rodo trečiadienį pristatyta visuomenės nuomonės apklausa.

  Beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis, o maždaug 5% tam pritaria besąlygiškai. Likę respondentai neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

  37,7% pabėgėlių priėmimui nepritariančių žmonių sakė taip manantys dėl to, kad imigrantai taps išlaikytiniais ir tai daug kainuos Lietuvai.

  24,9% apklaustųjų teigė, kad tokia jų pozicija susijusi su didesne terorizmo grėsme, o 18,1% nurodė, kad tai reikš didesnį nusikalstamumo lygį.

  Daugiau nei trys ketvirtadaliai (77,3%) pritariančiųjų pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis sakė, kad imigrantai turėtų būti pabėgėliai nuo karo ar persekiojimų, bet ne ekonominiai migrantai.

  69,9% respondentų nurodė, jog imigrantai turėtų išmokti lietuvių kalbą, pažinti šalies kultūrą ir siekti integruotis į visuomenę bei 32.8% respondentų už pabėgėlius iš kultūriškai panašių šalių.

  23,2% respondentų sakė, jog atvykstantys imigrantai turėtų išpažinti krikščionybę, o 9,8% nurodė, jog imigrantai turėtų būti tos pačios rasės.

  Visi šie duomenys rodo, kad Lietuvos visuomenė pabėgėlių priėmimą greičiausiai vertina ne iš rasistinių paskatų, o iš pragmatiško išskaičiavimo, teigia Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė.

  Pagal Europos Sąjungos pabėgėlių paskirstymo programą, Lietuva pernai įsipareigojo priimti apie 1100 pabėgėlių. Iki šiol jų perkelta 11. Tai penkių narių Sirijos šeima iš Graikijos, keturių narių šeima iš Irako ir jaunoji pora iš Sirijos.

  Reprezentatyvią visuomenės apklausą bendrovė "Spinter tyrimai" Pilietinės visuomenės instituto užsakymu atliko šių metų balandžio 18 — 25 dienomis. Apklausti buvo 1007 Lietuvos gyventojai.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Nepriimi pabėgėlio — mokėk 250 tūkst eurų

  Svarbiausios temos