05:05 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Kompiuteris. Archyvinė nuotrauka

  Prasideda stojimo į aukštąsias mokyklas registracija internetu

  © Фото: pexels.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (136)
  21 0 0

  Stojantieji į aukštąsias mokyklas pradeda registruotis internete. Prašymai teikiami ir koreguojami tik internetu iki liepos 19-osios.

  VILNIUS, bir 1 — Sputnik. Trečiadienį startuoja bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas — pradedami priimti prašymai, pranešė BNS.

  Bendrojo priėmimo prašymai teikiami ir koreguojami tik internetu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) informacinėje sistemoje iki liepos 19-osios.

  Šiemet bendrajame priėmime dalyvauja 42 aukštosios mokyklos. Preliminariai į valstybės finansuojamas vietas universitetuose numatoma priimti per 7,3 tūkstančių, kolegijose — daugiau kaip 6,4 tūkstančių pirmakursių.

  Vienas iš didžiausių šių metų bendrojo priėmimo pokyčių – stojantiesiems į LAMA BPO nebereikės fiziškai pristatyti dokumentų. Tačiau kilus abejonėms dėl dokumento tikrumo, stojančiojo gali paprašyti pristatyti originalų dokumentą.

  Šiais metais bendrąjį priėmimą sudaro pagrindinis (I ir II etapai) ir papildomas priėmimai.

  Pagrindinio priėmimo pirmojo etapo metu stojantysis į prašymą gali įtraukti iki devynių pageidavimų.

  Stojantysis pirmojo etapo metu galės gauti vieną kvietimą studijuoti universitete ar kolegijoje — arba valstybės finansuojamoje vietoje, arba nefinansuojamoje vietoje su studijų stipendija, arba nefinansuojamoje vietoje (be studijų stipendijos).

  Pagrindinio priėmimo I etapo rezultatai bus skelbiami liepos 23 dieną.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (136)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos