14:24 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Avarija kelyje. Archyvinė nuotrauka

  Seimas patvirtino pataisas, sugriežtinančias reikalavimus vairuotojams

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  97 0 0

  Nauji vairuotojų pažymėjimai nebus išduodami, o seni – nekeičiami. Be to bus neįmanoma užregistruoti naujo automobilio, jei vairuotojas turi neapmokėtų baudų už KET pažeidimus. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė tokias įstatymo pataisas per pirmąjį svarstymą.

  VILNIUS, bir 3 — Sputnik. Kad naujoji tvarka įsigaliotų, Seimas turi dar du kartus balsuoti dėl pakeitimų. Priimtas pataisas turi pasirašyti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  "Šiais ribojimais mes siekiame valstybei skolingus asmenis ieškoti būdų ir priemonių sumokėti jiems paskirtas baudas", – pristatydamas projektą sakė vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius.

  Toks mechanizmas turėtų labiau motyvuoti asmenis nepadaryti kito pažeidimo, teigia Norkevičius.

  Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, 2015 metais Lietuvoje registruota beveik 343 tūkstančių KET pažeidimų, už juos skirta 17,9 milijonų eurų baudų.

  Pusės šios sumos pažeidėjai nesumokėjo. Taip pat nesumokėta apie 40% šiemet skirtų 5,2 milijonų eurų baudų už 119 tūkst pažeidimų.

  Už įstatymo pataisas balsavo 59 parlamentarai, 1 buvo prieš, o susilaikė 11. Po pateikimo projektas perduotas svarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Seimas grįš prie projekto svarstymo rudenį.

  Dar šia tema

  Lietuvoje baus keleivius, įsėdusius į girto vairuotojo automobilį
  Prasidėjo akcija "Automobilį statyk atsakingai"
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos