00:35 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė užimė 72-ą vietą galingiausių pasaulio moterų šimtuke

  © Фото: Robertas Dačkus, lrp.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11101

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė užima 72-ą vietą įtakingiausių pasaulio moterų šimtuke, skelbia Jungtinių Valstijų žurnalas "Forbes".

  VILNIUS, bir 7 — Sputnik. Grybauskaitė buvo pavadinta Geležine Ledi Forbes prezidentės pristatyme.

  "Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo bebaimė daug didesnio ir galingesnio rytų kaimyno kritikė", — rašo Forbes.

  Įtakingiausia metų moterimi amerikiečių leidinys paskelbė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel. Antrą vietą užėmė kandidatė į JAV prezidento postą demokratė Hillary Clinton.

  Trečioji sąraše — Jungtinių Valstijų federalinio rezervo sistemos vadovė Janet Yellen, o ketvirtoji — verslininkė, filantropė Melinda Gates, kuri yra Microsoft įkūrėjo Billo Gateso žmona.

  Penktąją vietą Forbes įtakingiausių pasaulio moterų sąraše užėmė JAV automobilių pramonės milžinės General Motors vadovė Mary Barra.

  Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininkė

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke 2014 metais rugsėjo mėnesį buvo išrinkta Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke. Ši taryba vienija įtakingiausias pasaulio moteris lyderes — esamas ir buvusias valstybių prezidentes ir ministres pirmininkes.

  Lietuvos vadovė šios tarybos nare tapo 2009 metais. Tarybos narėmis taip pat yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Danijos Ministrė Pirmininkė Helle Thorning-Schmidt, Nobelio taikos premijos laureatė Liberijos Prezidentė Ellen Johnson Sirleaf ir kitos žinomos moterys politikės.

  Lietuvos prezidentė Grybauskaitė buvo pirma nepriklausomos Lietuvos prezidentė moteris ir vienintelė šalies vadovė, perrinkta antrą kartą iš eilės.

  Į prezidentės postą pirmą kartą ji buvo išrinkta 2009 metais. Nuo 2004 metų Grybauskaitė yra dirbusi Europos Komisijos nare, dar anksčiau ėjo finansų ministrės pareigas.

  Dar šia tema

  Politikų reitinge Saulius Skvernelis aplenkė prezidentę
  Prezidentė pasveikino "Dainų dainelės" laimėtojus
  Prezidentė kviečia piešti

  Svarbiausios temos