13:22 2019 Rugsėjo 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  Dingę Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės partizanų dokumentai. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Rasti dingę "miško brolių" dokumentai

  © Фото: Lietuvos ypatingasis archyvas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (56)
  33131

  Dingę Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės partizanų dokumentai, kurie buvo ieškomi beveik 10 metų, rasti po supuvusiu kelmu.

  VILNIUS, bir 7 — Sputnik. Lietuvos ypatingąjį archyvą pasiekė 2016 metų gegužės 28 dieną rasti Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės dokumentai, praneša Lietuvos kultūros ministerija.

  Dokumentus rado ir Archyvui perdavė Telšių miesto gyventojai broliai Alfredas ir Romualdas Jonušai, šių dokumentų ieškoję beveik 10 metų. Dokumentai rasti Telšių rajone Krėpštų kaime esančiame Dievo krėslo miške.

  1 / 6
  Rasti žemaičių apygardos partizanų dokumentai

  Metalinė dėžė su dokumentais buvo rasta po supuvusiu kelmu, užkasta apie 50 centimetrų gylyje.  Dėžė gerai išsilaikė, tačiau į ją įaugo augalo šaknis, kuri augdama atvėrė dėžės dangtį. Dėžės dugne buvo sudėti dokumentai, o ant jų viršaus padėtas medžio kaiščiu užkimštas butelis su į vidų įdėtais į ritinėlius susuktais ir virvelėmis perrištais dokumentais.

  1949 metais gegužės 21 dieną Dievo krėslo miške įsikūrusi Šatrijos rinktinės Žarėnų kuopos partizanų stovykla buvo aptikta MGB vidaus kariuomenės 32-ojo šaulių pulko vykdytos karinės–čekistinės operacijos metu.

  Kautynės tęsėsi visą dieną nuo 9 ryto iki 19 valandos vakaro. Susišaudymo metu žuvo septyni Žarėnų kuopos partizanai, keturi partizanai pateko į nelaisvę, trys iš jų buvo sunkiai sužeisti.

  Temos:
  "Miško broliai": praeitis ir dabartis (56)

  Svarbiausios temos