19:58 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  187

  Vilniaus mero iniciatyva atsisakyti draudžiamųjų ženklų ir pakeisti juos naujais informaciniais ženklais be draudimų surado atsiliepimą tarp miestiečių. Siūlomi Savivaldybės siūlomi ženklai sukėlė aktyvias diskusijas socialiniuose tinkluose.

  VILNIUS, bir 7 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pirmadienį skvere prie savivaldybės pristatė naują iniciatyvą — atsisakyti  raudonai perbrauktų draudžiamųjų ženklų, kuriuos keičia nauji žali ženklai be draudimų, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Vilnius tampa pirmuoju pasaulyje miestu be draudimų. Jame sugyvenimo taisyklės pradedamos pateikti draugiškai ir patariančiai", — pasidalino novatoriška idėja miesto meras savo Facebook puslapyje.

  Mero nuomone, žymiai geriau, kai vietoje perbraukto žmogeliuko raudonai apvestame apskritime žmonės mato rodyklę ir patarimą kaip apeiti remontuojamą šaligatvį ar krantinę.

  "Kviečiu visus mąstyti ir elgtis laisviau ir atsakingai, rūpintis mūsų miestu. Tai mums visiems leis sugyventi gražiau ir taikiau", — pridūrė meras.

  Pagal projektą, vietoj draudžiamųjų ženklų "Neliesti", "Durys uždarytos", "Negalima įsinešti maisto ir gėrimų", "tik savivaldybei" Vilniuje atsiras ženklai "Poilsio zona", "Zona be dūmų", "Savivaldybės svečiams".

  Iki šiol sostinėje dideliuose parkuose ir skveruose galima buvo matyti ženklus, draudžiančius vedžioti šunis. Greitai juos pakeis nauji informaciniai ženklai — "Tvarkingų augintinių  zona", "Saugaus pasivaikščiojimo zona" — skatinantys elgtis atsakingai, tvarkingai ir yra rekomendacinio pobūdžio.

  Vilniuje atsirado naujas informacinis ženklas — "Augintinių paplūdimys", kuris jau įrengtas specialiame šunų paplūdimyje. Iki tol šunys apskritai vandens telkiniuose maudytis negalėjo. Augintinių maudynėms buvo parinkta vieta Vingio parke Neryje. Netoli šio paplūdimio yra šunų vedžiojimo aikštelė.

  1 / 5
  Vilniaus meras Remigijus Šimašius pirmadienį skvere prie savivaldybės pastatė naujus informacinius ženklus

  Vilniaus meras kviečia vilniečius fotografuoti aptiktus  mieste užsilikusius pačius absurdiškiausius draudimo ženklus  ir siųsti savivaldybei el. paštu, arba paskelbti savivaldybės socialinio tinklo Facebook paskyroje. Savivaldybė pasirūpins, kad tokių ženklų nebeliktų.

  Iniciatyva labai greitai surado atsiliepimų tarp interneto vartotojų. Vieno iš Šimašiaus Facebook paskyros lankytojų nuomone, "tai yra vienas geriausių sugalvotų dalykų", nes palaipsniui gali pakeisti žmonių mentalitetą, kai jie vadovausis "ne "to negalima", o "čia galima taip". "Mažas pokytis mūsų mieste, kuris taps dideliu pokyčiu mūsų vaikų galvose", — pridūrė jis.

  Mero Facebook paskyroje miesto gyventojai jau paviešino nuotraukas su draudžiamaisiais ženklais Vilniuje. Šimašius atsakė jiems: "Nuimsim".

  Комментарий в ленте Facebook Remigijus Šimašius
  Mero Facebook paskyroje miesto gyventojai jau paviešino nuotraukas su draudžiamaisiais ženklais Vilniuje

  "Ar nubausim užsieniečius kurie nesupras tokios infografikos?", — domėjosi vienas vartotojas.

  Kiti socialinių tinklų vartotojai pasiūlė išversti informacinius ženklus į anglų kalbą, nes užrašas "Blaivi zona" su morka stiklinėje nebus užsieniečiams informatyvus.

  Buvo padaryta pastaba ir dėl žodžio "zona" naudojimo. Šis žodis asocijuojasi su laisvės atėmimo vietomis, todėl piliečiai prašė informaciniuose ženkluose jo nebenaudoti.

  Svarbiausios temos