16:19 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Lietuva išleis naują Raudonąją knygą, joje gali būti mažiau saugomų augalų ir gyvūnų rūšių nei dabartinėje.

  VILNIUS, bir 13 — Sputnik. Aplinkos ministerija iš Gamtos tyrimų centro už daugiau kaip ketvirtį milijono eurų perka knygos parengimo paslaugas. Šis centras turės iš naujo įvertinti, kokios rūšys saugotinos Lietuvoje.

  Naujoji knyga bus formuojama pagal Pasaulinės gamtos apsaugos organizacija IUCN paskelbtus pasikeitusius augalų ir gyvūnų vertinimo principus, sakė BNS Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Tukačiauskas.

  "Visos rūšys bus įvertintos pagal naująją IUCN metodiką, tie reikalavimai išleisti 2012 metais ir jų esmė — kad rūšis gali būti paskelbiama saugoma tik tuomet, kuomet yra mokslinių įrodymų, kad rūšies populiacija mažėja", — pasakojo Tukačiauskas.

  Pasak jo, retos rūšys, kurios yra retos dėl savo biologinių ypatybių, neturėtų būti saugomos.

  Tikėtina, naujojoje Lietuvos raudonojoje knygoje dėl to bus mažiau saugomų rūšių nei dabartinėje, kurioje jų yra per 700.

  Gamtos tyrimų centrui už naujos knygos parengimą numatoma sumokėti 254 500 eurų (su PVM). Knygai rengti skiriamos Europos Sąjungos lėšos. Gamtos tyrimų centras yra valstybinis mokslinių tyrimų institutas.

  Lietuvos raudonoji knyga — tai ne tik retų ir nykstančių rūšių sąrašai, aprašymai, bet ir teisinis dokumentas, kuriuo remiantis šalyje organizuojama šių rūšių apsauga, sudaromi gamtotvarkos planai joms išsaugoti.

  Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas numato, kad Lietuvos raudonoji knyga leidžiama ne rečiau kaip kas dešimt metų.

  Dar šia tema

  Žmogbeždžionės Harambe žūtis tapo "beprasme tragedija"

  Svarbiausios temos