15:46 2018 Gegužės 23
Vilnius+ 19°C
Tiesioginis eteris
  LGBTvėliava. Archyvinė nuotrauka

  Seimo pirmininkė palaiko LGBT, bet eitynėse nedalyvaus

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Loreta Graužinienė ne vienintelė Lietuvos politikė, kurį nedalyvaus seksualinių mažumų renginyje "Baltic Pride" Vilniuje. Tačiau Vyriausybė ir kelios Lietuvos partijos nusiuntė savo atstovus į šį paradą.

  VILNIUS, bir 15 Sputnik. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį pasveikino Vilniuje organizuojamą seksualinių mažumų renginį "Baltic Pride", pranešė BNS.

  "Aš sveikinu kiekvieną aktyvią žmonių grupę, nes yra labai svarbu, kad visuomenė būtų aktyvi. Kiekviena grupė turi kalbėti apie savo problemas, apie savo džiaugsmus, pasiekimus. Aktyvi visuomenė duoda bendruomeniškumo jausmą", — interviu Žinių radijui sakė Graužinienė.

  Nors Graužinienė palaikė eitynes, bet šeštadienį juose nedalyvau. Laisvą dieną praleis su šeima.

  Šią savaitę Vilniuje vyksta "Baltic Pride" renginiai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į lesbiečių, gėjų, transseksualų, biseksualų ir interseksualų (LGBTI) situaciją. Renginio kulminacija taps šeštadienio Gedimino prospektu.

  Renginio organizatoriai sako siekiantys didinti seksualinių mažumų matomumą visuomenėje bei jos pakantumą. Kritikai šį renginį vadina homoseksualizmo propaganda, kuri neatitinka krikščioniškų vertybių.

  Prezidentė ir premjeras neketina dalyvauti savaitgalį Vilniuje vyksiančiose eitynėse "Už lygybę".

  Prezidentūros komentare BNS apie seksualinių mažumų rengiamas eitynes  teigiama, kad Dalia Grybauskaitė "nedalyvauja jokiose eitynėse".

  Premjero Algirdo Butkevičiaus dalyvavimas birželio 18 dienos renginiuose nenumatytas, tačiau kaip svečią į "Baltic Pride" konferenciją planuojama deleguoti Vyriausybės kanceliarijos atstovą, patvirtino premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

  Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius taip pat neketina sekti kitų Europos miestų merų pavyzdžiu.

  Tačiau eitynėse planuoja dalyvauti mažiausiai keturių užsienio šalių ambasadoriai, Švedijos kultūros ministrė.

  Dar šia tema

  Eurovizijos žvaigždės dainuos lytinių mažumų šventėje "Baltic Pride"
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos