12:26 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
  115

  Pirmasis Baltarusijos oro linijų "Belavia" lėktuvas Palangoje nusileido birželio 19 dieną. Renginyje, skirtame skrydžio atidarymui, oro uostų ir kelionių agentūrų atstovai įvertino jo perspektyvas.

  VILNIUS, bir 20 — Sputnik. Kiekvieną sekmadienį iki rugsėjo 4 dienos iš Baltarusijos sostinės į Lietuvos kurortą visi norintys galės nuvykti nauju reisu "Minskas — Palanga".

  Reisas planuojamas kartą per savaitę ir, kaip tikimasi, sukels didžiausią paklausą tarp turistų. Tačiau "Belavia" ir Palangos oro uostas tikisi tarp keleivių matyti grįžtančius iš plaukimo jūreivius, ir verslininkus.

  Šios krypties reisas buvo planuotas jau seniai, tačiau atidarymas buvo vis atidedamas dėl aukštų bilietų kainų, kurių negalėtų sau leisti poilsiautojai iš Baltarusijos. Norėdami padidinti turistų srautą, oro uostas ir Palangos administracija nusprendė skirti papildomą finansavimą.

  "Organizuojant reisą į Palangą labai padėjo vietos valdžia ir administracija. Jie skyrė didelius pinigus šio projekto palaikymui, ir viską įgyvendinome", — pasakė "Belavia" marketingo generalinio direktoriaus pavaduotojas Igoris Cherginec.

  Kelionių organizatoriai remiantis naujomis kainomis suformavo turistinius paketus ir dabar tikisi didelio susidomėjimo.

  "Palanga — kurortas bet kokiam skoniui ir biudžetui", — mano oficialios Palangos turizmo informacinio centro atstovybės vadovė Marina Kondrašova.

  Ji teigė, kad savaitę truksianti turistinė kelionė (įskaitant apgyvendinimą ir skrydį į abi puses) vienam asmeniui kainuos 210 eurų. O prabangos megėjai gali orientuotis į 1100-1200 eurų kainą asmeniui per savaitę.

  Vis daugiau baltarusų renkasi savo poilsiui Lietuvą, kur palyginant nebrangu ir kelionė neužima daug laiko. "Pernai Lietuvą aplankė 164 tūkstančiai turistų iš Baltarusijos, šių metų pirmajame ketvirtyje — 36,5, padidėjo beveik 11%. Lietuvos verslas, dirbantis turizmo sektoriuje deda didžiules pastangas, investuoja didelius išteklius, savo paslaugų demonstracijai ir populiarinimui", — pateikė statistinius duomenis Lietuvos Respublikos Baltarusijoje komercijos atašė Vidmantas Verbickas.

  Коммерческий атташе Литовской Республики в Республике Беларусь Видмантас Вербицкас
  © Sputnik / Констанция Ждановская
  Lietuvos Respublikos Baltarusijoje komercijos atašė Vidmantas Verbickas
  Be pramogų Palangoje puikios gamtos sąlygos — spygliuočių miškas, Baltijos jūra. Ir apskritai, šis Lietuvos kurortas turistams įdomesnis nei Europa, mano Cherginec.

  "Ta klasikinė Europa, apie kurią mes su tokia aspiracija kalbame, kurioje galima pailsėti, išgerti kavos — Vienoje arba Paryžiuje, pasivaikščioti, ji "persikelia" į Baltijos pusę, į Lietuvą, Palangą. Man pasirodė, kad čia jau daugiau Europos, daugiau švaros ir gero aptarnavimo viešbučiuose, restoranuose ir net šypsenų gatvėse, nei pačioje Europoje", — pasidalino Cherginec.

  Заместитель генерального директора по маркетингу Белавиа Игорь Чергинец
  © Sputnik / Констанция Ждановская
  "Belavia" marketingo generalinio direktoriaus pavaduotojas Igoris Cherginec

  Netolimoje ateityje naujų skrydžių į Lietuvą, Latviją ir Estiją iš Baltarusijos, deja, "Belavia" neplanuoja. "Diskusijos dėl Talino jau trunka virš penkių metų, bet kol kas nėra tokio keleivių srauto, kad galima būtų tikėtis pelno, tačiau diskusijos tebevyksta", — sakė aviakompanijos atstovas.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)

  Svarbiausios temos